Huśtawka nad przepaścią | Ekwador Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Huśtawka nad przepaścią | Ekwador

Dzisiaj duża porcja wrażeń, bo Ekwador to kraj, który za każdym zakrętem skrywa niespodziankę i przygodę. Jedną z nich jest chociażby jedna z najbardziej przerażających huśtawek świata. Kto się odważy?

Baños (Ekwador) – to właśnie tu podróżnicy goforworld.com odwiedzili pewien słynny domek na drzewie o nazwie Casa del Arbol. Zwisa z niego huśtawka, choć nie taka zwyczajna – kto na nią wsiądzie, ten zobaczy pod nogami przepaść! Jarosław Kuźniar się odważył, a zdjęcie… mrozi krew w żyłach. Tylko dla śmiałków!

 

 

To jednak nie jedyne, zapierające dech w piersiach widoki. Przed wami Quilotoa – przepiękna, wypełniona wodą kaldera, o szerokości około 3 km. Widok wart trudów wspinaczki! Quilotoa znajduje się na wysokości 3914 m.

 

 

Pora na podróż w podróży, czyli kolej. Trasy popularnego Tren Crucero ciągną się wzdłuż zboczy Andów. Najpiękniejsze widoki podróżnicy zaobserwowali na odcinku wiodącym z Alausi, gdzie kolejka wspina się o pół kilometra wzwyż na niecałych 12 kilometrach torów, by dotrzeć pod wzgórze Diabelski Nos, które ma niemal pionowe ściany. To zdecydowanie widowiskowe przeżycie.

 

 

Oczywiście podróż to przede wszystkim ludzie – Indianie. W Ekwadorze nadal żyje wiele plemion, które mają zapisane w konstytucji prawo do wolności, edukacji dwujęzycznej i poszanowania ich tradycji. Obecnie Indianie to ok. 7% populacji Ekwadoru.

 

 

Ameryka Południowa po raz kolejny zachwyca i fascynuje – a przed nami jeszcze kilka dni przygody! Będziemy relacjonować dla was na bieżąco.

Huśtawka nad przepaścią | Ekwador Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!