Hotele po pandemii: czego możemy się spodziewać? Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Hotele po pandemii: czego możemy się spodziewać?

Jakiś czas temu pisaliśmy, że Polacy nie dostaną jednak dofinansowania do krajowych wakacji w wysokości 1000 zł. Alternatywą jest nowy projekt rządu – 500+, czyli bon przyznawany wszystkim dzieciom poniżej 18 roku życia. Skoro więc państwo zachęca do podróżowania, to czego właściwie możemy się spodziewać w hotelach?

Wszechobecne płyny do dezynfekcji

Najdziecie je niemalże wszędzie: na recepcji, przy wejściu do restauracji, w łazienkach i pokojach hotelowych. Na basenach znajdują się również płyny do dezynfekcji stóp. Korzystanie z nich jest obowiązkowe.

Dezynfekcja pokoi

Pokoje są regularnie dezynfekowane (w tym również wentylacja i wykładziny) i ozonowane przez personel, po każdym pobycie gości.

W Serwisie Rzeczypospolitej Polskiej czytamy:

Jeśli zarządzasz hotelem lub innym obiektem noclegowym, sprawdź, jak zapewnić bezpieczeństwo pracownikom i gościom. Zgodnie z wytycznymi, które opracowaliśmy wraz z Głównym Inspektorem Sanitarnym, powinieneś m.in.:

• zadbać o zwiększenie odległości między pracownikami do co najmniej 1,5 m,
• ograniczyć liczbę pracowników korzystających jednocześnie z przestrzeni wspólnych,
• zapewnić pracownikom w razie potrzeby środki ochrony osobistej
• przygotować pomieszczenie do czasowej izolacji osoby z objawami COVID-19
• przestrzegać zasad wietrzenia, czyszczenia i dezynfekcji pomieszczeń.

 

Fot. Ashwini Chaudhary

 

Personel w maseczkach

Wszyscy pracownicy hotelu są zobowiązani do noszenia maseczek. W wielu obiektach obowiązkowe są również rękawiczki. Goście nie muszą ubierać maseczek.

Umawianie wizyt

Jeżeli chcecie skorzystać z basenu lub sauny, musicie umówić się na konkretną godzinę, aby personel miał czas zdezynfekować obiekt. Obowiązują również obostrzenia dotyczące ilości osób na basenie – maksymalnie 4 gości może skorzystać z obiektu w tym samym czasie.

 

 

Posiłki

Na posiłek również trzeba się umówić. Znikają szwedzkie stoły, obsługa przyniesie jedzenie do stolika. Same stoły będą stały dalej od siebie, a część z nich pozostanie pusta, tak, aby zachować odpowiedni dystans.

W przypadku, gdy u któregoś z gości podejrzewa się koronawirusa, należy zapewnić mu odizolowane pomieszczenie.

Czy obostrzenia obowiązują we wszystkich hotelach w Polsce?

Tak, ale wato pamiętać, że to właściciel obiektu dba o przestrzeganie zasad – dlatego w niektórych miejscach atmosfera może być nieco bardziej „rozluźniona”. To od was zależy, czy sami zadbacie o swoje bezpieczeństwo i będziecie respektować odgórnie narzucone warunki.

Hotele po pandemii: czego możemy się spodziewać? Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!