Hotel z Monopoly Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Hotel z Monopoly

Pierwszy na świecie hotel o nazwie wziętej z klasycznej gry planszowej otwarty zostanie w Kuala Lumpur już w przyszłym roku.

Monopoly pojawiło się na rynku w roku 1935. W ciągu następnych ośmiu dekad gra zawojowała świat – szacuje się, że ponad miliard ludzi miało okazję przesuwać pionka po kwadratowej planszy, kupować nieruchomości, budować hotele.

Tym razem z Monopoly związany jest prawdziwy hotel, który powstaje w Bukit Bintang, handlowo-rozrywkowej dzielnicy Kuala Lumpur. Pięciogwiazdkowy obiekt dysponować ma 225 pokojami, urządzonymi w klimacie międzywojennej Ameryki, a nazywać się będzie Monopoly Mansions. Stało się to możliwe dzięki podpisanej kilka dni temu umowie z firmą Hasbro, dysponującą prawami do gry. Swoją drogą, warto wiedzieć, że firmę tę, pod względem wielkości drugą na świecie w branży zabawkowej, założyli w 1923 roku żydowscy emigranci z Polski, trzej bracia Hassenfeld.

– Dziś w wyborze hotelu nie chodzi już tylko o wygodne miejsce do spania – mówił podczas uroczystego podpisywania umowy Mohamed Nazri Abdul Aziz, malezyjski minister turystyki i kultury. – Teraz ludzie szukają zapadających w pamięć doświadczeń, na które wpływa nastrój, architektura czy widoki. Takie doświadczenia zapewni im Monopoly Mansions, dzięki któremu zagraniczni goście chętnie zostaną w Malezji na dłużej, a potem tutaj powrócą.

Hotel z Monopoly Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.