Hiking rządzi! Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Hiking rządzi!

Co podróżnicy kochają najbardziej? Hiking! To słowo, które mieści w sobie wszelkie aktywności fizyczne, takie jak wędrówki górskie, trekking czy wyprawy rowerowe. Organizacja turystyczna Adventure Travel Trade Association przeprowadziła badania, według których to właśnie hiking, jako połączenie podróży, przygody i sportu jest najszybciej rozwijającą się branżą turystyczną.

Szacuje się, że sektor przynosi rocznie około 264 miliardów dolarów zysku. Badacze określili, że hiking to idealna kompilacja aktywności fizycznej, obcowania z kulturą i przyrodą. Właśnie tego pragniemy najmocniej! Wędrówek, które niekoniecznie mają konkretny cel.

pin

O preferencje związane z podróżowaniem zapytano 8 000 losowo wybranych czytelników magazynu Outside Magazine. Wyniki opracowali specjaliści z uniwersytetu w stanie Karolina.

pin

Jakie sporty najczęściej wiązano z podróżami? Zdecydowanie wszystko, co wiąże się z wiosłowaniem, pływaniem, trekkingiem, a także safari i campingiem. Czytając te statystki, od razu nasuwa się myśl, że… wyprawy goforworld.com doskonale wpasowują się w najnowsze trendy, choć nam chodzi przecież o coś zupełnie innego niż podróżnicza moda. Liczy się poznanie, zejście poza utarte szlaki i otwarcie się na świat!

poj

Hiking rządzi! Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com