Gruzja: podróżnicy już za nią tęsknią Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Gruzja: podróżnicy już za nią tęsknią

Wrześniowa Gruzja nie zawiodła. Podróżnicy, kameralna grupa, doświadczyli wszystkiego, co ten przepiękny kraj oferuje. Gościnności, doskonałego jedzenia i zapierającej dech w piersiach przyrody. To jednak nie cała historia, bo Gruzja to przede wszystkim przeżycie duchowe, opowieść pomiędzy słowami.

Jej spokój, prostota i tradycja to kontrast do pędu, w jakim żyjemy na co dzień. Z kolei smakowanie widoków – to kontemplacja. W obliczu majestatycznej przyrody porzuca się myślenie i po prostu wpada w zachwyt. Nie ma znaczenia, ile razy tego doświadczyliśmy, za każdym razem dzieje się magia.

W Gruzji szybko przywiązujemy się nie tylko do pejzaży, ale też do lokalnych mieszkańców. Z resztą, kadry mówią same za siebie.

 

 

Jednym z najpiękniejszych przystanków w naszej podróży jest oczywiście Tuszetia, region w północno-wschodniej części kraju. Odizolowana od reszty świata, zachwyca przestrzenią, widokami, dziką przyrodą. Można tu poruszać się pieszo oznaczonymi szlakami i rozkoszować się widokiem gór, zapierających dech w piersiach dolin i malowniczych wiosek z kamiennymi wieżami. Uwaga: Tuszetia nie jest regionem „turystycznym”. To miejsce nadal dziewicze, które można podziwiać, ale jedynie z głębokim szacunkiem, bez ingerencji w otaczający nas świat.

 

 

Niemniejsze wrażenie robi Kaukaz – prawdziwe serce Gruzji. Podróżnicy znaleźli tam mnóstwo miasteczek i wiosek. Lokalna tradycja jest tu wciąż żywa.

 

 

Wyprawa goforworld.com już niebawem dobiegnie końca. Jednak emocje weźmiemy ze sobą. I już myślimy o kolejnej wyprawie – obserwujcie nasze podróżnicze plany!

Gruzja: podróżnicy już za nią tęsknią Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!