Grecja: Polacy mogą jechać na wakacje! Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Grecja: Polacy mogą jechać na wakacje!

Kilka dni temu media obiegła wiadomość, że Grecja wpuści turystów 29 państw bez konieczności odbywanie kwarantanny – poza Polską. Dzisiaj wiemy już, że nasz kraj jednak znajdzie się na bezpiecznej liście.

Od 15 czerwca podróżni będą mogli swobodnie wybrać się na wakacje do Grecji, a obywatele będą poddawani na miejscu wyrywkowym testom na koronawirusa. Na liście bezpiecznych krajów znalazły się: Albania, Austria, Australia, Bułgaria, Chiny, Chorwacja, Cypr, Czarnogóra, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Izrael, Japonia, Korea Południowa, Liban, Litwa, Łotwa, Malta, Niemcy, Nowa Zelandia, Norwegia, Północna Macedonia, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria i Węgry, a od niedawna również Polska, o czym poinformował na Twitterze Paweł Jabłoński.

☀️UWAGA! Dobra wiadomość po dzisiejszych rozmowach ambasady @PLinGreece z ?? min. turystyki!⤵️

Od 15 VI z ?? lotnisk (oprócz KTW, przynajmniej na razie) można swobodnie podróżować do Grecji.

Na miejscu losowe testy, ale bez obowiązkowej kwarantanny.https://t.co/GPdlCfrcvK

— Paweł Jabłoński ? (@paweljabIonski) June 1, 2020

 

Fot. Arthur Yeti, unsplash.com

 

Każde miejsce, gdzie ludzie przebywają obok siebie w bliskiej odległości i dzielą się jedzeniem i napojami, jest podatne na rozprzestrzenianie się wirusa – podkreśla regionalny dyrektor WHO w Europie, Hans Kluge. – Dlatego idąc na plaże ludzie powinni być tego świadomi, nauczyć się żyć z wirusem i nie zapominać, że nie jesteśmy jeszcze w rzeczywistości postpandemicznej. Od tego, jak się zachowamy, będzie zależeć przyszłość.

Liczba stwierdzonych zachorowań w Europie to przeszło 2 mln, liczba zgonów – 175 tysięcy, choć rzeczywista liczba ofiar może być większa.

Grecja: Polacy mogą jechać na wakacje! Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!