Grecja i Portugalia gotowe na turystów? Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Grecja i Portugalia gotowe na turystów?

Turystyka ożywi się szybciej, niż zakładaliśmy? 15 czerwca Grecja zapowiada start sezonu turystycznego, a grecki rząd zapowiada, że podróżni będą mogli wjeżdżać bez konieczności wykonywania testów. Wcześniej zapowiadano, że będzie wymagany specjalny paszport zdrowotny.

W Grecji odnotowano stosunkowo niewiele zarażeń – łącznie 2850 przypadków zachorowań. 15 czerwca mają zostać międzynarodowe połączenia lotnicze do Aten, a 1 lipca pozostałe lotniska. Testy mają być przeprowadzane wyrywkowo, w miejscowościach turystycznych.

 

 

W kraju otwarto już ponad 500 plaż, ale panują na nich odpowiednie obostrzenia. Turyści powinni zachować dystans, środki ostrożności zostaną również zastosowane w hotelach.

Grecja chce wpuszczać do siebie wszystkich, ale w pierwszej kolejności prawo wjazdu będą mieli obywatele Niemiec, Izraela, Cypru i Bułgarii.

 

 

Istnieje duża szansa, że od 6 czerwca otworzą się również portugalskie plaże. Madera zdecydowała się przeprowadzać testy na koronawirusa, zamiast obowiązkowej kwarantanny. Test może zostać wykonany tuż po przylocie lub najpóźniej 72 godziny przed planowaną podróżą.

Grecja i Portugalia gotowe na turystów? Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!