Gotowi na apres-ski? Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Gotowi na apres-ski?

Miłośnicy nart kochają szaleć na stokach, ale równie mocno uwielbiają to, co dzieje się później! Czyli tak zwany apres-ski. Rozrywka poza stokiem, która idealnie dopełnia udany wypad na narty. O rozbudowaną ofertę apres-ski dbają hotele, kurorty, a nawet regiony.

Czym może być apres-ski?

Właściwie wszystkim, co będzie dobrą rozrywką po nartach. Basen, lodowisko, zabiegi SPA, tańce, różnego rodzaju imprezy. Często to atrakcje, których nie znajdziemy nigdzie indziej, na przykład przejażdżki psimi zaprzęgami, a nawet loty paralotnią lub nurkowanie pod lodem. Kurorty proponują lekcje tańca, rozrywki kulturalne, pokazy kulinarne połączone z degustacją, specjalne rozgrzewające drinki (z grzańcem na czele) i… można by wymieniać jeszcze długo. Poszczególne regiony prześcigają się w ilości takich atrakcji. Które miejscówki na świecie zapewnią wam szczególną moc rozrywki „po godzinach”?

Chamonix, Francja

Region słynie ze wspaniałych tras, zarówno dla osób początkujących, jak i tych zaawansowanych. Coś dla ryzykantów też się znajdzie. Jeżeli chodzi o apres-ski, to możecie wybierać! Czeka na was jazda konna, SPA, paralotniarstwo, butiki, świetne restauracje. Żyć, nie umierać.

Cortina d’Ampezzo, Włochy

Lokalna kuchnia, doskonałe wino i eleganckie bary to tylko niektóre atrakcje. Oprócz tego Cortina D’Ampezzo to naprawdę spektakularny region z wymagającymi trasami. Sezon trwa to od grudnia aż do Wielkanocy. To równocześnie najdroższy region Dolomitów.

St. Anton, Austria

Gruba warstwa białego puchu gwarantowana! I łącznie aż 305 km tras z naprawdę spektakularnymi widokami. Po szaleństwach na stoku możecie liczyć na wszystkie możliwe atrakcje, w tym osławione wśród miłośników narciarstwa puby. Tutejsze miejscówki gwarantują przepyszne jedzenie i muzykę na żywo.

Zermatt, Szwajcaria

Wioska Igloo (Iglu-Dorf), górskie restauracje, spektakularne widoki i 322 trasy zjazdowe – Zermatt dostarcza masy atrakcji!

Gotowi na apres-ski? Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!