Goście Festiwalu Poza Szlakiem! Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Goście Festiwalu Poza Szlakiem!

Festiwal Poza Szlakiem to wydarzenie, do którego przygotowujemy się od dawna. Na Stadionie Narodowym w ciągu trzech dni poznacie wielu podróżników, znawców tematu i pasjonatów. Ludzi, których połączyła miłość do podróży i odwaga, aby zrealizować marzenia.

abramowiczDaria Abramowicz

Psycholog, redaktor naczelna portalu Park Psychologii. Zajmuje się przede wszystkim psychologią w sporcie oraz psychologią społeczną. Od ponad 20 lat związana ze sportem, najpierw jako zawodniczka, później jako trener żeglarstwa i wychowawca dzieci i młodzieży.

jarek_KuzniarJarosław Kuźniar

Prezes goforworld.com, ale przede wszystkim wielki miłośnik podróży, zwłaszcza tych Poza Szlakiem. Pomysłodawca aplikacji i akcji dla przewodników goforguide.com.

 

hanna_woyslawHanna Woysław

Dziennikarka, podróżniczka. Polka mieszkająca przez wiele lat w Argentynie. Wulkan argentyńskiej energii, wiedzy i pasji. Obecnie przewodniczka goforworld.com, która poprowadzi nas na dwie wyprawy. Polecimy z nią na Sylwestra do Buenos Aires, a w październiku 2017 do Brazylii i Paragwaju. Ukończyła dziennikarstwo na Uniwersytecie San Salvador w Buenos Aires. Przez lata związana z największymi mediami na świecie (m. in. CNN). W telewizji od 15 roku życia.

marynia_pawlakMarynia Pawlak

Podróżniczka, jakich mało. Niesamowita kobieta. Mentorka, znawczyni kultur i języków. Trenerka, wykładowczyni. Kiedyś wygrała ?Pracę Marzeń?. Dzisiaj jeździ po świecie i dzieli się swoim doświadczeniem. Prowadzi szkolenia językowe i pomaga ludziom w podróżach. Obecnie przewodniczka goforworld.com. To właśnie dzięki jej wiedzy i doświadczeniu będziemy mogli zobaczyć Chile oraz Boliwię!

golachowskiMikołaj Golachowski

Biolog, ekolog i podróżnik. Doktorem nauk przyrodniczych oraz tłumacz. Koncentruje się na polarnych krańcach Ziemi, dwukrotnie zimował na Polskiej Stacji Antarktycznej im. H. Arctowskiego (raz jako kierownik 32. Polskiej Wyprawy Antarktycznej), a jako przewodnik turystyczny regularnie odwiedza Antarktykę Zachodnią i subantarktyczne wyspy. Od paru lat poznaje również Arktykę, sześć razy dotarł nawet na biegun północny. Jest autorem popularnonaukowych książek dla dzieci i młodzieży Pupy, ogonki i kuperki (z ilustracjami Mroux) oraz Gęby, dzioby i nochale. Pod jego przewodnictwem chcemy zrealizować swoje wielkie marzenie i zobaczyć Antarktykę!

boskiPaweł Boski

Psycholog międzykultkurowy. Prekursor tej dyscypliny w Polsce. Pracował wiele lat w Afryce (Nigeria), Ameryce Północnej i krajach UE. Badacz-ekspert w zakresie akulturacji psychologicznej osób migrujących do krajów nowego osiedlenia i relacji międzykulturowych we współczesnym świecie.

 

konikMagdalena Konik

Niezwykła podróżniczka, która swoim miejscem na ziemi uczyniła tymczasowo Gruzję. To tam mieszka i pracuje. Sama siebie określa mianem fotografa w podróży i podróżnika z aparatem. Wychodzi jej to doskonale, bo jej zdjęcia zostały dostrzeżone między innymi przez National Geographic. Na co dzień publikuje swoje prace na stronie www.migawkizpodrozy.com oraz współpracuje z tygodnikiem Georgian Journal, gdzie publikuje zdjęcia i teksty w dziale Discover Georgia.

Julia_RaczkoJulia Raczko

Wyjechała do Australii, aby zobaczyć kontynent. Została, bo zakochała się zarówno w miejscu, jak i w człowieku. Dziś dzieli się swoją miłością do Australii i pokazuje ją polskim czytelnikom na swój unikalny sposób. Niedawno wydała swoją debiutancką książkę Gdzie jest Julia? Obecnie pracuje nad kolejną i układa swoje życie w Australii. Prowadzi blog Where is Juli + Sam.

tomasz_szykulskiTomasz Szykulski

Fotograf, podróżnik, dziennikarz, rocznik ?94. Od kilku lat żyje w ciągłym ruchu: w tym czasie studiował w USA i Irlandii, pracował w Anglii, a także odwiedził m.in. Kanadę, Japonię, Tajlandię, Chiny, Singapur i Indie. W 2015 roku wygrał międzynarodowy konkurs fotograficzny dla studentów organizowany przez Morgan Stanley.

koniec_swiataJędrek i Marta Zamorowscy

Wyruszyli w niezwykłą, roczną podróż dookoła świata. To była wspaniała wyprawa: 12 miesięcy – 12 krajów m.in: USA, Kostaryka, Panama, Kolumbia, Peru, Boliwia, NZ, Wietnam, Tajlandia. Teraz wrócili do Polski z zupełnie nowym spojrzeniem na życie, świat i? rodzinny kraj.

hawranekopryszek1080Maja Hawranek i Szymon Opryszek

Dziennikarze i podróżnicy. Ich teksty ukazują się między innymi na łamach ?Tygodnika Powszechnego?. Mistrzowie pióra, przemierzają świat w poszukiwaniu wyjątkowych historii. Niedawno ukazała się ich debiutancka książka. Prowadzą blog intoamericas.com.

szrederJoanna Szreder

Podróżniczka, która zrozumiała, że podróż to jedyny sposób, żeby odnaleźć siebie. Zwiedziła kawałek świata, rzucając swoje stare życie. Zakochała się w Tajlandii i ostatecznie zamieszkała na stałe Chiang Mai, gdzie uczy angielskiego w lokalnej szkole. Na co dzień pisze blog The Blond Travels i radzi innym, jak żyć i pracować w Tajlandii.

Goście Festiwalu Poza Szlakiem! Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!