Głód (w) podróży Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Głód (w) podróży

Kto ma doświadczenie w podróży, ten wie, że największym wrogiem podróżnika jest pragnienie, a zaraz potem głód. Nie zmęczenie, złe samopoczucie czy trudne warunki. Głodny i spragniony człowiek po prostu nie może czerpać z tego, co go w danej chwili otacza. Doświadczenie uczy więc, aby odpowiednio się zabezpieczyć na każdą ewentualność. Wiadomo przecież, że na islandzkich przestrzeniach sklepy spożywcze i restauracje nie wyrastają co kilometr?

Islandia, Alaska, Australia ? to trzy kierunki, których ostatnio doświadczyliśmy w goforworld.com. Każda z tych wypraw była piękna, ale każda okazała się również ogromnym wyzwaniem. To piękna sprawa, tak się zmęczyć, gorzej, jeżeli w trakcie wielogodzinnej jazdy samochodem lub podczas trekkingu nie ma nic do jedzenia.

To bardzo przyziemne sprawy, ale? kto doświadczył przemierzania tak wielkich i rozległych terenów, ten wie, o czym mowa. W upalnej Australii trudno pakować do plecaka kanapki, a nawet owoce szybko się psują i nie sprawdzają się w trasie. Wysiłek wymaga, żeby co 2-3 godziny posilić się węglowodanami, które dadzą nam sytość przynajmniej na  kolejne 2-3 godziny. Płatki owsiane? Oczywiście, ale najlepiej skondensowane w postaci batonika – nic nie może się kruszyć, roztapiać ani wylewać.

My zrobiliśmy test. Nauczeni doświadczeniem wymagającej Alakski, zabraliśmy do Australii produkty naszego partnera, Nordic – Arctic Food, który korzysta z fińskich dóbr natury. Owies uprawiany w chłodnej Finlandii jest pyszny (ma aksamitny smak, łagodniejszy od innych odmian), a spakowany z suszonymi owocami w formie niewielkiej przekąski, parę razy uratował ekipę goforworld.com od głodu. Nie byłoby fajnie spędzać kilka godzin w okolicach pięknego Uluru, gdyby ssanie w żołądku dawało o sobie bezustannie znać.

Testujemy, próbujemy produkty naszych partnerów ? zawsze w podróży. Tylko ona daje prawdziwy obraz sytuacji i uczy nas, żeby zawsze mieć ze sobą coś do jedzenia (co się nie psuje, nie brudzi, nie może zalać dokumentów), wodę, szybkoschnące ubrania, gadżety.

Głód (w) podróży Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!