Giganci biegu Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Giganci biegu

Czy są wśród nas biegacze? Las rąk. Śmieją się niektórzy, że teraz wstyd jest nie biegać. Czy w ogóle ktoś jeszcze chodzi…? Bieganie też jest podróżą. Wielu biega nawet podczas wypraw. Co za różnica, gdzie są. Ładują buty do samolotu i dostosowują się do każdych warunków…

Oni postawili sobie o wiele cięższe zadanie. Trial. Tanzania. Najprawdziwszy `hard level`. Grupa biegaczy pomogła Simonowi Mtuy w realizacji marzenia. Jakiego? Obiec… Kilimandżaro. Brzmi szalenie, niemożliwie, ale… ludzie kochają stawić sobie wyzwania.

260 kilometrów pokonali w 8 dni. Łatwo nie było. Bieg przez nierówny, wymagający teren, pełen niespodzianek. A do tego ciągły wysiłek, niewyobrażalny nawet dla maratończyków.

Sam wyczyn – godny podziwu. Jak widać, marzenia biegacza są do spełnienia. To, co dodatkowo zachwyca to… plener. Góra, która dumnie roztacza swój majestat i z nutą litości, ale też uznania. W końcu nie ma wielu takich śmiałków.

W Polsce imprezy biegowe mnożą się, jak… sami biegacze. Można tego nie lubić, można nie uczestniczyć. Ale może któryś z owych biegaczy także chciałby kiedyś wymyślić podobną akcję? W Polsce? Jakiś cel na pewno się znajdzie.

Giganci biegu Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com