Gdzie na spływ kajakowy w Polsce? Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Gdzie na spływ kajakowy w Polsce?

Lato w pełni, dlatego można śmiało pomyśleć o spływie kajakowym. A to akurat aktywność, która świetnie sprawdza się w Polsce. Podpowiadamy, gdzie wybrać się na kajaki jeszcze w tym sezonie. To zaledwie kilka propozycji, bo w naszym kraju miejscówek na kajakową przygodę jest cała masa!

Spływ kajakowy po Suwalszczyźnie w Czarnej Hańczy

Bardzo atrakcyjna trasa, której długość wynosi 98 km. Po drodze będziecie mogli podziwiać Puszczę Augustowską. Przed wami około 5 dni przygody, w otoczeniu dzikiej przyrody. Co ważne: Czarna Hańcza będzie świetnym startem dla osób mniej doświadczonych.

 

 

Spływ kajakowy po Roztoczu (Wieprz)

To już troszkę większe wyzwanie. Rzeka Roztocza liczy sobie aż 300 km, ale spokojnie dobierzecie dla siebie krótszy dystans, dostoswany do waszych możliwości. W trasie czekają na was piękne widoki: łąki, wysepki, stawy, a także Nadwieprzański Park Krajobrazowy.

 

 

Spływ kajakowy Drawą

Trasa liczy sobie 185 km, ale wybierzcie krótszy odcinek, bo przez trasę przebiega teren poligonu wojskowego, który można przepłynąć wyłącznie z zezwoleniem. Szlak zaczyna się w malowniczej Dolinie Pięciu Jezior. Uwaga: trasa jest dosyć wymagająca, bo momentami nurt staje się warki, a dno kamieniste. Mimo to, warto! Widoki wszystko wam zrekompensują.

 

 

Spływy kajakowy Krutynią

Malownicza trasa liczy sobie 100 km, a widoki naprawdę zachwycają. Przed wami tereny Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Po drodze znajdziecie pola namiotowe, więc bez problemu znajdziecie nocleg. Spływ powinien zająć wam około 5-7 dni.

 

 

Spływy Piaśnicą

A może spływ kajakowy wprost do morza? Wybierzcie rzekę Piaśnicę, która swój bieg zaczyna w Puszczy Darżlubskiej. Finał trasy znajduje się już na Bałtyku, ma zachód od Dębek. Nurt jest spokojny, a sama trasa to zaledwie 2,5 km. Idealna opcja na rodzinną wycieczkę lub dla osób początkujących.

 

 

Spływ Pilicą

Odcinek Maluszyn-Sulejów liczy sobie około 90 km. Trasa jest malownicza i zróżnicowana. W wielu miejscach brzegi są piaszczyste i w miarę płytkie, więc możecie skusić się na kąpiel!

 

Gdzie na spływ kajakowy w Polsce? Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!