Gdy szkoła równa się dom Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Gdy szkoła równa się dom

Choć dzieci najbardziej na świecie kochają wakacje, to jednak nie wyobrażają sobie życia bez szkoły – o czym przekonaliśmy się w ostatnich miesiącach. 1 września chcemy wam pokazać niezwykłą szkołę z Los Angeles, która pomaga dzieciom bezdomnym lub będącym w bardzo trudnej sytuacji życiowej.

Create Academy w Los Angeles ma wspaniałe credo:

„Pewnego dnia skończy się bieda, a dzieci, które kiedyś były bezdomne i żyły w ubóstwie, staną się przywódcami tego świata.”

 

 

I właśnie do tego dnia przygotowuje Crete Academy, szkoła działająca na zasadzie non-profit, która przyjmuje dzieci od wieku przedszkolnego do szóstej klasy szkoły podstawowej. Uczniowie mogą liczyć na pomoc w różnych obszarach: bezpłatny transport, posiłki, psychologa. Nauczyciele starają się zaspokajać wszelkie potrzeby, niezbędne do prawidłowego rozwoju. To właśnie tu można zagrać w szachy, zbudować mini-rakietę, odrobić lekcje, pójść na zajęcia z tańca. Bez względu na to, jaka jest sytuacja w domu.

 

 

Uczniowie, którzy w innych, publicznych szkołach, nie mieliby szans, poważnie myślą o college’u – bo wszyscy tu mierzą wysoko.

Z okazji powrotu do szkół, życzymy wszystkim dzieciom, żeby także miały swoją szansę: na naukę, poznawanie świata, spełnianie marzeń!

Gdy szkoła równa się dom Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!