Z Gandalfem przez Nową Zelandię Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Z Gandalfem przez Nową Zelandię

Czarodziejski przewodnik pokazuje najpiękniejsze zakątki filmowego Śródziemia. Bo czy jest ktoś, kto lepiej zna tę baśniową krainę niż Gandalf, który spędził tam tysiące lat?

Akhil Suhas to pochodzący z Indii, świeżo upieczony absolwent Uniwersytetu Auckland. Po odebraniu dyplomu wybrał się w półroczną podróż po kraju, który w ostatnich latach stał się jego domem. A że Akhil kocha fotografię i „Władcę Pierścieni”…

soaking up that view #GandalfTheGuide

A post shared by Akhil • New Zealand (@akhilsuhas) on

Zafascynowany tolkienowskim światem fotograf w podróż zabrał ze sobą strój czarodzieja. Uznał bowiem, że dzięki Gandalfowi krajobrazy Nowej Zelandii, które mogliśmy podziwiać w dwóch filmowych trylogiach, staną się jeszcze bardziej magiczne.

Przez dwa miesiące Akhil podróżował z przyjacielem i to jego przebierał za Gandalfa. Kiedy wędrówkę kontynuował samotnie, wcielanie się w rolę czarodzieja proponował ludziom spotkanym po drodze. Ponoć nikt mu nie odmówił.

Po przebycie piętnastu tysięcy kilometrów miłośnik „Władcy Pierścieni” wrócił do Auckland i poszedł do pracy, żeby zarobić na kolejną podróż. Na razie nie wie, gdzie i z kim wybierze się następnym razem.

Z Gandalfem przez Nową Zelandię Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.