Fotoreportaż Argentyna & Urugwaj Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Fotoreportaż Argentyna & Urugwaj

To była jedna z najtrudniejszych wypraw goforworld.com. Ponad połowę grupy rozłożyła choroba. Ale nie pokonała nas, dlatego byliśmy w stanie dokończyć poznawanie Argentyny i Urugwaju – krajów skrajnych emocji, miejsc, ludzi, krajobrazów, nastrojów. Dwa tygodnie wyczerpującego zwiedzania Ameryki Południowej poza ciepłym hotelem i wygodnym szlakiem.

Dla mnie to jedna z tych wypraw, która zostaje w dokumentach biura i w głowie szefa na zawsze. Kilka końców świata, gdzie bez hiszpańskiego jesteś nikim i brutalna lekcja pokory wobec czasu. Niestety nie umiem czekać, a Urugwaj i Argentyna wymagają zwolnienia. Przepiękne Buenos, szalone Cabo Polonio i przesmutne Epecuen – trzy kamienie milowe naszej podróży.

Prąd. Woda. Porządek. To są trzy zakazane słowa w urugwajskim Cabo Polonio. Marihuaniści, ludzie wolni od udręki WiFi i cywilizacji, leżą tam cały dzień w hamakach i nie robią nic. Bezcenne, na chwilę, ale na życie?! Z drugiej strony wymarłe, oswobodzone po 20 latach spod słonej wody, Lago Epecuen. Kiedyś słynny kurort, a dziś – znany cmentarz.

Buenos, Cabo Polonio, Montevideo, Lago Epecuen zatrzymane w kilku niewinnych fotografiach.

 

 

Fotoreportaż Argentyna & Urugwaj Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Jarosław Kuźniar

Dziennikarz, wykładowca, szkoleniowiec. Założyciel goforworld.com