Flores - wyspa marzeń Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Flores – wyspa marzeń

Indonezyjska wyspa Flores, wchodząca w skład Małych Wysp Sundajskich, to jeden z naszych jesiennych celów podróży. Wybieramy się tam we wrześniu, ale zanim wsiądziemy w samolot, zobaczcie, dlaczego to tak magiczne miejsce!

 

Smoki z Komodo

Górzyste tereny, lasy tropikalne i sawanny, a do tego liczne, wciąż czynne wulkany – właśnie to sprawia, że Flores trzeba poznać bliżej. Warto jeszcze dodać, że spotkamy tu ogromne gady, czyli warany z Komodo, nazywane smokami.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Komodo National Park Authority (@komodo_national_park)

Czego na pewno nie można pominąć? Parku Narodowego Komodo – setki małych wysepek, rajskie plaże i krystalicznie czysta woda… To miejsce można nazwać rajem, a najlepsze jest to, że nie spotkamy tam tłumów turystów. Samych mieszkańców jest tu niespełna dwa miliony i przyroda wciąż pozostaje najważniejsza. Choć niestety – dużym problemem są tu plastikowe śmieci, wyrzucane na brzeg.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Exotic ?️ Paradise ?️ Travel (@mindblowingtravels)

Kraina wulkanów

Wizytówką Flores są oczywiście wulkany. Szczególną uwagę przykuwa wygasły już Keli Mutu, który mieszkańcy uważają za magiczny. Wewnątrz masywu znajdują się 3 różnokolorowe jeziora o zmieniających się barwach, które swoją wyjątkową kolorystykę zawdzięczają najprawdopodobniej reakcjom chemicznym, wywołanym przez podwodne fumarole. Jeziora uważane są za miejsce spoczynku dusz. Najbardziej na zachód wysunięte jest Tiwu Ata Bupu, czyli „jezioro starych ludzi”, a uzupełniają je Tiwu Nuwa Muri Koo Fai – “jezioro młodzieńców i dziewcząt” oraz Tiwu Ata Polo – “jezioro zaklęte”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez M. Khowarizmi || Indonesia ?? (@khuwarizmy)

Nurkowanie na Flores

Flores to idealne miejsce do nurkowania. Pod wodą można podziwiać kolorowe, morskie królestwo. Może nawet natraficie na żółwia? W naszym planie podróży znajdzie się czas zarówno na kąpiel, jak i check dive.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez KOMODO ISLAND (@wonderfull_flores_island)

Flores - wyspa marzeń Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!