Flixbus wraca na międzynarodowe trasy Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Flixbus wraca na międzynarodowe trasy

Wieści z naszego polskiego podwórka: przewoźnik autokarowy FlixBus Polska 28 maja wznawia kursy z Warszawy do Zakopanego i z Polski do Niemiec i Holandii.

W pierwszej kolejności wznawiamy połączenia, na które widzimy największe zapotrzebowanie i których uruchomienie jest możliwe pod kątem obostrzeń na poszczególnych granicach. Są to przede wszystkim trasy do Niemiec i Holandii, dokąd wielu Polaków jeździ do pracy, oraz główne miasta w Polsce. Kolejne połączenia będziemy sukcesywnie uruchamiać w najbliższych tygodniach – zapowiada dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce i na Ukrainie, Michał Leman.

28 autobusów FlixBusa pozwolą pasażerom dotrzeć do łącznie 30 miast, m.in. Hanoweru, Dortmundu i Drezna.

Oczywiście w związku z epidemią, uruchomiono szereg procedur, które będą ściśle przestrzegane. Pojazdy będą dezynfekowane po każdym kursie, pasażerowie w trakcie wchodzenia zachowają dwumetrowy odstęp, obowiązkowe będą maseczki.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez FlixBus (@flixbus)

Na odcinkach krajowych w dalszym ciągu będziemy stosować się do zaleceń rządowych dotyczących limitu dopuszczonych do przewozu pasażerów. Przypominamy też o sprawdzaniu aktualnych wytycznych rządowych dotyczących przekraczania granic i konieczności posiadania odpowiednich dokumentów – dodaje Leman.

Do pojazdu wejdzie mniej pasażerów, a toalety pokładowe będą zamknięte (przewiduje się dodatkowe postoje). Autobusy będą kursować na 6 liniach:

  • 057: Szczecin Główny – Berlin Tegel – Berlin ZOB,
  • 1261/N1261: Warszawa – Radom – Kielce – Kraków – Zakopane,
  • N1360: Medyka – Przemyśl – Rzeszów – Kraków – Katowice – Wrocław – Cottbus – Berlin – Hamburg – Brema,
  • N20: Medyka – Przemyśl – Rzeszów – Kraków – Katowice – Wrocław – Drezno – Chemnitz – Giessen – Siegen – Bergisch Gladbach – Leverkusen – Dusseldorf – Duisburg – Amsterdam,
  • N1320: Warszawa – Konin – Poznań – Berlin – Hanower – Dortmund – Bochum – Essen – Duisburg – Düsseldorf – Leverkusen – Kolonia Lotnisko – Bonn,
  • 1322: Warszawa – Poznań – Świebodzin – Berlin SXF – Berlin Sudkreuz – Berlin ZOB – Hamburg.
Flixbus wraca na międzynarodowe trasy Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!