Filmowe podróże Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Filmowe podróże

Niemiecka blogerka odszukuje miejsca, w których kręcono słynne sceny z filmów i seriali.

Andrea David, dziś mieszkająca w Hamburgu, w Monachium studiowała turystykę. Pracę dyplomową pisała o wpływie filmów na popularność wycieczek w różne miejsca. Tak połączyła swoje dwie największe pasje: podróże i kino.

– Nabrałam wtedy ochoty na odwiedzanie filmowych zakątków – wspomina Andrea. – Zabrałam się do tego po obronie pracy i postanowiłam dzielić się doświadczeniami w internecie.

Odzew przeszedł jej oczekiwania. Ludzie pisali, jak bardzo są wdzięczni za to, że dzięki niej dowiedzieli się, gdzie kręcono ich ulubione sceny, i teraz sami mogą się tam wybrać. Wakacyjnych inspiracji szuka na jej instagramowym profilu już ponad osiemdziesiąt tysięcy obserwatorów, co motywują blogerkę do kolejnych podróży.

Jeśli zaś chodzi o jej ulubiony zakątek z tej kategorii, Andrea wskazuje na północnoirlandzki las Tollymore. To tam zaczęła się historia Starków z „Gry o Tron”, kiedy w pierwszym odcinku odnaleźli szczenięta wilkorów. Ale inne miejsca powiązane z serialem, jak widać na jej Instagramie, odwiedza równie chętnie.

Filmowe podróże Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.