Festiwal Śniegu Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Festiwal Śniegu

Festiwal Śniegu w Sapporo właśnie wystartował! Od 1950 roku, w okresie zimowym, można tam podziwiać rzeźby ze śniegu i lodu. Trzeba przyznać, że taki sposób na oswajanie zimy jest po prostu kapitalny! Zobaczcie sami, jakie cuda można stworzyć praktycznie… z niczego.

To właśnie w 1950 roku kilkoro uczniów postawiło w parku Ōdori sześć rzeźb ze śniegu. Pomysł bardzo się spodobał i zaczął zyskiwać popularność. Pięć lat później Japońskie Siły Samoobrony udostępniły na tę okoliczność swoje koszary i od tego momentu festiwal stał się wydarzeniem międzynarodowym.

Przejdźmy jednak do rzeczy: rzeźby z lodu i śniegu to po prostu giganty! Robią wielkie wrażenie, a samym twórcom nie brakuje pomysłowości i humoru.

Rzeźby nawiązują do przeróżnej tematyki i zaskakują dokładnością w odwzorowaniu detali.

Aby można było stworzyć śnieżne królestwo, śnieg jest dowożony ze strefy przemysłowej, położonej na północ od Sapporo w zatoce Ishikari. Na jedną rzeźbę, która miewa nawet piętnaście metrów wysokości, zużywa się 500 pięciotonowych ciężarówek śniegu!

Widok jest bajeczny, a turyści po prostu uwielbiają tę imprezę. Nic dziwnego. Każdy znajdzie tam coś dla siebie! Impreza potrwa w Sapporo do 12 lutego.

Festiwal Śniegu Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com