Festiwal Gry o Tron Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Festiwal Gry o Tron

Miłośnicy książek George R.R. Martina i nakręconego na ich podstawie serialu we wrześniu powinni wybrać się do Irlandii Północnej.

Konkretniej – do zamku Ward w hrabstwie Down, w którym kręcone są sceny rozgrywające się w Winterfell, siedzibie rodu Starków. Rozpoczęły się już tam przygotowania do wielkiego festiwalu Gry o Tron. W planach między innymi turnieje rycerskie i łucznicze, pieśni i jedzenie z Westeros, występy błaznów i pokazy sokolnictwa, a także zwiedzanie komnat Winterfell.

Pojawią się tam także członkowie serialowej ekipy. Na przykład Boyd Rankin, który pełnił rolę etatowego płatnerza i kowala, odpowiedzialnego za broń pojawiającą się na planie. Zresztą w pierwszym sezonie wystąpił też w serialu, wcielając się właśnie w płatnerza z Królewskiej Przystani. Na zamku Ward prezentował będzie wykonaną własnoręcznie średniowieczną broń, którą oglądać mogliśmy w 'Grze o Tron’.

Winterfell Festival odbędzie się 24 września. Jest więc czas, by zorganizować sobie podróż, kupić bilety na samolot, zarezerwować nocleg. Biorąc pod uwagę rosnącą popularność turystyki inspirowanej serialem, lepiej nie zostawiać tego na ostatnią chwilę.

Festiwal Gry o Tron Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.