Festiwal Beatlesów Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Festiwal Beatlesów

Liverpool zorganizuje huczne obchody pięćdziesiątej rocznicy wydania najsłynniejszego albumu zespołu The Beatles.

'Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band’ z roku 1967 uznawana jest za jedną z najważniejszych płyt w historii muzyki. Znalazła się między innymi na pierwszym miejscu albumów wszech czasów magazynu „Rolling Stone”.

Liverpool, w którym Beatlesi zaczynali wielką karierę, od dekad stanowi cel pielgrzymek fanów rock and rolla, którzy w tym roku pobić mogą frekwencyjny rekord. W dniach 25 maja – 16 czerwca odbędzie się bowiem wielki festiwal, składający się z serii imprez powiązanych z tytułami wszystkich trzynastu piosenek z 'Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band’.

Będzie to więc na przykład uliczny performance i pokaz fajerwerków pod hasłem 'Lucy in the Sky with Diamonds’ albo jednoczesny występ 64 chórów, wykonujących w różnych częściach miasta utwór 'When I’m Sixty-Four’. Tytuł 'A Day in the Life’ przyświecać zaś będzie filmowcom, którzy w ciągu jednego dnia festiwalu nakręcić mają film „ukazujący esencję Liverpoolu”.

– 'Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band’ przesunął granice kreatywności i teraz my chcemy zrobić to samo – deklaruje burmistrz Joe Anderson.

Festiwal Beatlesów Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.