Expo w Astanie Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Expo w Astanie

Za kilka dni w stolicy Kazachstanu ruszy wielka wystawa światowa.

Oficjalne rozpoczęcie Expo 2017 zaplanowano na 10 czerwca, zakończenie zaś – na 10 września. Udział wezmą przedstawiciele 116 państw i osiemnastu organizacji międzynarodowych, a na ekspozycje przeznaczono powierzchnię 25 hektarów. Organizatorzy spodziewają się aż pięciu milionów odwiedzających!

Hasło tegorocznej wystawy brzmi: „Energia przyszłości”. Poruszane będą więc tematy redukcji zanieczyszczeń, nowoczesnych źródeł energii czy roli branży energetycznej w gospodarce krajowej i światowej.

Jednocześnie Astana świętuje okrągły jubileusz dwudziestu lat w roli stolicy (do roku 1997, przypomnijmy, stolicą Kazachstanu była Ałma-Ata). Przez te dwie dekady w mieście pośrodku stepu wyrosły perły nowoczesnej architektury, zaprojektowane przez słynnych mistrzów – takich jak Kisho Kurokawa z Japonii czy Norman Robert Foster z Wielkiej Brytanii. Przykładem niech będzie tu Chan Szatyr – największe w Azji Środkowej centrum rozrywkowo-handlowe w kształcie namiotu wysokiego na 150 metrów!

Gdyby ktoś chciał się wybrać i zobaczyć Astanę (w trakcie Expo lub później), to przypominamy, że od początku 2017 roku polscy obywatele mogą podróżować do Kazachstanu bez wizy!

Expo w Astanie Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.