Europejskie kraje powoli znoszą obostrzenia Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Europejskie kraje powoli znoszą obostrzenia

Czekaliśmy na to ponad rok, ale w końcu powolne luzowanie obostrzeń zaczyna być widoczne. W Anglii otworzyły się lokale gastronomiczne (na razie ogródki), w Katalonii można już pójść na koncert. W Polsce za kilka dni (15 maja) będziemy mogli w końcu zjeść na świeżym powietrzu w restauracji. Jak kraje europejskie radzą sobie z tą nową wolnością?

UK

W Wielkiej Brytanii, która doskonale radzi sobie ze szczepieniem obywateli, już od kwietnia czynne są siłownie, baseny, salony kosmetyczne, biblioteki czy parki rozrywki. Od 17 maja goście będą mogli zjeść wewnątrz restauracji, a obiekty kulturalne i sportowe będą mogły gromadzić do 1000 osób.

Węgry

1 maja otwierają się restauracyjne ogródki, a godzina policyjna zostaje skrócona – ma trwać od 23 do 5 rano. Już blisko 3,5 mln mieszkańców zostało zaszczepionych, a liczba ta systematycznie wzrasta. Od 19 stycznia uczniowie wrócili do szkół.

Słowacja

Od 3 maja znów zaczną działać ogródki restauracyjne oraz siłownie. Otwarto już galerie handlowe, zakłady usługowe i hotele, a na otwartej przestrzeni publicznej, gdy odległość wynosi 5 metrów, można zdjąć maseczkę.

 

Czechy

W Czechach zakończył się stan wyjątkowy. Zniesiono godzinę policyjną, otwarto część sklepów i zakładów usługowych (np. pralnie), uczniowie wrócili do nauki w systemie hybrydowym.

Włochy

Od 3 maja 11 z 20 regionów wejdzie do strefy żółtej, gdzie zaczną działać restauracje i bary, choć oczywiście wyłącznie na zewnątrz.
Będzie można organizować imprezy pod gołym niebem, z zachowaniem bezpiecznego dystansu.

 

Hiszpania

Dopiero 9 maja wycofany zostanie stan zagrożenia epidemicznego i godzina policyjna.

W podobny sposób obostrzenia luzowane są także w innych europejskich krajach, np. Niemczech, Polsce czy Francji.

Katalonia

Kto tęskni za klubami i koncertami, powinien zerknąć na miasto Sitges w Katalonii, gdzie planowana jest seria pięciu testowych wydarzeń rozrywkowych z udziałem ok. 400 osób. W ten sposób badane jest bezpieczeństwo organizowania masowych imprez. Oczywiście wejście na imprezę poprzedzone jest testem na koronawirusa.

Trzymamy kciuki, by było już tylko lepiej!

Europejskie kraje powoli znoszą obostrzenia Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!