Europa stanie otworem Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Europa stanie otworem

Jeżeli zbliża się wasza osiemnastka lub znacie kogoś, kto w najbliższych latach będzie pełnoletni– to się świetnie składa! Unia Europejska oficjalnie zaakceptowała pomysł na bezpłatne bilety kolejowe Interrail, dzięki którym można podróżować pociągami po krajach Europy przez określony czas. Darmowe bilety należą się właśnie osiemnastolatkom. Piękny prezent na urodziny, prawda?

Eurodeputowani uznali, że bezpłatna komunikacja międzynarodowa dla młodych ludzi przyczyni się do promocji europejskich miast i ułatwi komunikację. My uważamy, że przede wszystkim poszerzy horyzonty i pozwoli przeżyć wyjątkową przygodę. Rocznie koszt projektu będzie oscylował wokół 1,5 mld euro.

Obecnie bilet Interrail można kupować w różnych opcjach. Najtańsza wersja dla osób poniżej 26 roku życia to koszt 267 euro, obejmująca 5 dni na przejazdy do wykorzystania w ciągu 15 dni.

Gdzie możemy pojechać? Do Austrii, Belgii, Czech, Danii, Hiszpanii, Niemiec… Europa stoi otworem. Nie znamy jeszcze dokładnych szczegółów, jak będzie wyglądał bezpłatny bilet dla osiemnastolatków, bo pilotażowy program ruszy w 2018, a docelowo rozpocznie się w 2020 roku.

Europa stanie otworem Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com