Estonia dla cyfrowych nomadów Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Estonia dla cyfrowych nomadów

Praca zdalna staje się sprawą oczywistą, również w Polsce. Cyfrowi nomadzi potrafią zarobić spore pieniądze, pracując w przeróżnych zakątkach świata. Jedynym warunkiem jest oczywiście dostęp do Internetu i umiejętność zmobilizowanie samego siebie do rzetelnej pracy, bez ustalonych godzin.

Właśnie takie osoby chce przyciągnąć do siebie Estonia, która oferuje cyfrową wizę na rok. Już teraz możliwości są spore – przedsiębiorcy z całego świata mogą uzyskać dostęp do usług cyfrowych rządu Estonii i rozpocząć działalności gospodarczej w Unii Europejskiej.

pin

pin

Teraz Estonia planuje stworzyć nową wizę, która pozwoli osobom spoza kraju przyjechać, pracować i podróżować przez 365 dni. Członkostwo Estonii w UE oznacza również, że cyfrowi nomadzi mieliby 90 dni na podróżowanie po obszarze Schengen.

pin

Czy rok to mało? Wręcz przeciwnie. Jak deklarują cyfrowi nomadzi – mniej więcej co 365 dni chcą zmieniać swoje miejsce zamieszkania, a co za tym idzie – pracy.

pin

Szczegóły, w jaki sposób ubiegać się o wizę i jakie warunki należy spełniać, nie są jeszcze w pełni zdefiniowane, póki co rząd intensywnie pracuje nad doprowadzeniem projektu do finału.

Estonia dla cyfrowych nomadów Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com