Ekwador & Galapagos | Galeria Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Ekwador & Galapagos | Galeria

Ekwador & Galapagos już za nami – podróżnicy niebawem wylądują w Polsce. Pełni wrażeń, emocji – Ameryka Południowa potrafi zawrócić w głowie!

Co się działo w ciągu kilku ostatnich dni? Galapagos, wyspa Santa Cruz. To właśnie tu mieści się wyjątkowy rezerwat gigantycznych żółwi El Chato – stworzeń, które żyją od 100 do 200 lat! Pancerz grzbietowy żółwia może liczyć nawet 150 cm, ale największy znaleziony osobnik miał… 3 metry i ważył tonę! Podziwianie tych majestatycznych zwierząt to zaszczyt i wielka przyjemność. Naprawdę, trudno oderwać od nich wzrok.

 

 

To nie koniec atrakcji. Podróżnicy zajrzeli na targ rybny, a później dali się porwać ekstremalnej przygodzie – nurkowali z rekinami! Całe szczęście młoty okazały się łaskawe. Wrażenie? Bezcenne.

 

 

Oczywiście cała podróż nie miałaby sensu, gdyby nie udało się zobaczyć choć jednej Iguany – jednego z symboli tamtych stron.

 

 

Po tak mocnych wrażeniach, przyszła pora na finał i jednocześnie pożegnanie w jednym z lokali na słynnej ulicy La Ronda, która już w XVII zaczęła zdobywać sławę jako miejsce spotkań artystów. Wszystkie najbardziej ekstrawaganckie i znane postaci Quito – artyści, rzeźbiarze, historycy, muzycy, pisarze, politycy i poeci – na przestrzeni wieków spotykali się właśnie tam. Nasza ekipa miała okazję posłuchać muzyki i zatańczyć z lokalsami.

 

 

Za nami kilkanaście dni intensywnej podróży, niesamowitych przeżyć i spotkań. Jak zwykle możemy wam obiecać, że wrócimy. czy warto? Poniższe zdjęcia mówią same za siebie!

 

Ekwador & Galapagos | Galeria Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!