Ekwador - daje energię! Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Ekwador – daje energię!

Od kilku dni w Ekwadorze, niebawem na Galapagos – ekipa podróżników goforworld.com po raz kolejny doświadcza Ameryki Południowej. Jarosław Kuźniar wysyła do nas czarno-białe pocztówki! Czy można sobie wyobrazić lepsze wejście w nowy, 2020 rok?

Podróżowanie na wysokości to jest wyzwanie. Zaczynaliśmy w Quito, stolicy Ekwadoru na prawie 3000 metrów. Potem podjazd i wspinaczka na Cotopaxi do prawie 5000 m i zjazd rowerami po wulkanie! – pisze Jarosław Kuźniar.

 

 

Quito to druga najwyżej położona stolica na świecie. W przejrzysty dzień można zobaczyć 13 szczytów, w tym m.in. wulkany Chimborazo i Cotopaxi. To jedna z najwyższych kolejek na świecie.

Podróżnicy podziwiali m.in. Katedrę Metropolitalną, znajdującą się tuż przy Plaza Grande (inaczej zwana Plaza de la Independencia), wokół której wyrastają rządowe budynki i kościół Świętego Franciszka. To jedna z najlepiej zachowanych starówek w Ameryce Południowej.

 

 

Teraz już okolice Baños, nieco niżej, ale wciąż powyżej 3000 metrów. Trudno się oddycha i ból głowy nabiera nowego znaczenia, ale frajda poznawania nowego kraju ułatwia sprawę – dodaje Jarosław Kuźniar.

 

 

Przed nimi jeszcze ogrom wrażeń, będziemy informować na bieżąco! Oczywiście, o ile sieć pozwoli.

Ekwador - daje energię! Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!