Ekstremalnie śmieszne Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Ekstremalnie śmieszne

Instagram pęka w szwach od pięknych zdjęć z podróży. Niektóre z nich są tak niesamowite, że aż… podejrzane. Dotyczy to zwłaszcza rozbijania namiotów w dosyć nietypowych miejscach. Właścicielka jednego z kont postanowiła w końcu odsłonić śmieszność podróżniczych, ustawianych zdjęć, które wzbudzają (zupełnie niesłuszną) zazdrość.

Luiza, która urodziła się w Toronto, ale mieszka w Portland, założyła konto po wycieczce w Wielkim Kanionie. Jej przyjaciel rozbijał markowy namiot w różnych lokalizacjach tylko po to, aby zrobić zdjęcia dla firmy. Kiedy zapytała go, skąd taki pomysł, usłyszała, że bardzo wiele osób robi sponsorowane i równocześnie zupełnie odrealnione zdjęcia podróżnicze.

Konto @youdidnotsleepthere założyła tuż po powrocie, gromadząc na nim przeróżne, ekstremalne zdjęcia, które uznała za zabawne. Nie chodzi tu o wyśmiewanie kogokolwiek, ale podchodzenie do sprawy z dużym dystansem i humorem.

Liczy się świadomość tego, że to, co pokazuje się na portalach społecznościowych nie zawsze jest prawdą (nawet w świecie wypraw). Warto wiedzieć, że wiele zdjęć to najzwyczajniejsza „ustawka”, która z duchem podróży ma niewiele wspólnego.

Luiza podkreśla, że jej konta nie wolno brać na poważnie, a każdy podróżnik powinien na swój sposób doświadczać potęgi przyrody. Przecież o to w tym wszystkim chodzi!

Ekstremalnie śmieszne Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com