Dwieście lat Alabamy Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Dwieście lat Alabamy

Urodzinowa impreza „Serca Dixie” potrwa prawie… trzy lata!

Pierwsi Europejczycy – a konkretnie Hiszpanie – dotarli w okolice dzisiejszej Alabamy w szesnastym stuleciu. Potem przyszli Francuzi, którzy na początku osiemnastego stulecia założyli osadę Fort Louis de la Louisiane. Dziś nosi ona nazwę Mobile i jest najstarszym miastem Alabamy, a także jej jedynym portem morskim.

A post shared by ernest whitfield (@whit1963) on

To właśnie w Mobile na początku maja rozpoczną się obchody dwusetlecia powstania Alabamy. A skończą się pod koniec roku 2019, bo stan powstał w roku 1819. Szykuje się więc naprawdę długa impreza urodzinowa.

Wrapping up a day at the office. #alabamacapitol #greekrevivalarchitecture #dusk #montgomery

A post shared by Bryan (@bryantaylor10) on

Będą festiwale, fajerwerki, muzyka… Ale będzie też, bo jakżeby inaczej, dużo historii. Darmowy wstęp do muzeów, specjalna ekspozycja podróżująca po wszystkich zakątkach stanu, programy telewizyjne o dziejach Alabamy. W pobliżu stanowego parlamentu z okazji jubileuszu powstanie nowy park, a Wioska Konstytucyjna, w której delegaci podpisali pierwszą konstytucję stanową, zostanie wyremontowana.

https://www.instagram.com/p/BPGlKJ4Bw29/

Gdyby więc ktoś planował na najbliższe lata wyprawę po Stanach, może warto w jej program wpisać wizytę w świętującej Alabamie.

Dwieście lat Alabamy Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.