Dusza Urugwaju Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Dusza Urugwaju

Podróżnicy goforworld.com dotarli już do Ameryki Południowej. Emocje spore, bo jeszcze dzisiaj dostaniecie pierwszy przekaz z pięknego Buenos Aires. Jednak gwoździem programu zdecydowanie będzie Urugwaj. I nasza przewodniczka, Karolina Marczewska.

Nie przylatuje do Polski zbyt często, bo odległość jest spora. Ponad 12 000 kilometrów!

Kiedy w zeszłym roku „wpadła” na chwilę, Jarek Kuźniar od razu wiedział, że musi przeprowadzić z nią wywiad. I udało się. Wyjątkowe spotkanie kobiety zakochanej w Urugwaju i człowieka, który bardzo to miejsce pragnie poznać.

Ja sama pytam Karolinę czy Urugwaj jest jej miejscem na ziemi…

Wiesz – odpowiada – ja zawsze mówiłam, że szczęście jest tam, gdzie ludzie, których kochasz. Nigdy nie przywiązywałam się specjalnie do miejsc. Może właśnie dlatego zdecydowałam się opuścić Warszawę i przeprowadzić do Montevideo. Jestem bardzo szczęśliwa, choć nie ujmuję tego w kategorii konkretnej lokalizacji. Jestem szczęśliwa, bo otrzymuje i daje dużo miłości. Tej partnerskiej, matczynej, przyjacielskiej.

A podróż? Czym jest dla kogoś, kto zostawił cały swój świat, by zamieszkać tak daleko…?

Podróż traktuję bardzo szeroko. Bo zobacz sama – moja podróż do Urugwaju (ta najważniejsza, z dwoma walizkami symbolizującymi cały mój materialny dorobek) to nie była tylko zmiana miejsca zamieszkania. To był początek całkiem nowej podróży wewnętrznej. Musiałam zbudować siebie od nowa, na tych samych podstawach, ale w wersji południowoamerykańskiej. Musisz się dostosować, zaktualizować, jeśli chcesz się przeprowadzić do tak odległego (w sensie  kulturowym) kraju. I cały czas jestem w tej podróży. I oby nigdy się nie skończyła. Bo podróż w tym przypadku to to samo, co rozwój osobisty.

Karolina jest wyjątkowa. Jako przewodnik pokaże duszę Urugwaju… Czekamy!

 

Dusza Urugwaju Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com