Dubrownik zimą Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Dubrownik zimą

Zabytkowy port chorwacki wypełniają latem tłumy turystów z różnych stron świata. Może więc warto zajrzeć tam poza sezonem?

W całości wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO dubrownickie Stare Miasto zachwyci każdego. Nadmorskie forty, renesansowe pałace i gotyckie kościoły. Barokowa katedra i deptak Stradun, wyłożony wypolerowanymi blokami wapienia. Nic dziwnego, że to właśnie tutaj kręcono tyle scen serialu fantasy 'Gra o Tron’, co jeszcze bardziej podkręciło popularność Dubrownika.

A przecież wcale nie trzeba zaglądać tu w zatłoczonym szczycie sezonu. W listopadzie średnia temperatura dzienna wynosi prawie 17 stopni Celsjusza, a w grudniu, styczniu i lutym 12-13. Na plażowanie nad Adriatykiem to za mało, ale zwiedzać już można śmiało. Taką wycieczkę łatwo będzie sobie teraz zorganizować, ponieważ LOT zdecydował właśnie o utrzymaniu połączenia Warszawa-Dubrownik przez cały rok. Od listopada przewoźnik będzie latał do Chorwacji cztery razy w tygodniu: w poniedziałki, czwartki, piątki i soboty.

Dubrownik zimą Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.