Dubaj. Miasto pustyni Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Dubaj. Miasto pustyni

Trudno o bardziej postępowe miasto niż Dubaj. Zbudowane na pustyni, w przestrzeni, gdzie teoretycznie nie powinno tętnić życie, zachwyca i przyciąga podróżników z całego świata. 

Dubaj to stosunkowo młode miasto – powstało w 1833 r., ale jego rozwój nastąpił znacznie później. Na zdjęciach od Google Earth widać, jak wiele się zmieniło na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Jak powstało coś z niczego, choć nie samo z siebie.

 

 

W latach 50. XX wieku odkryto tu złoża ropy. Zaraz potem w Dubaju zaczęły wyrastać hotele, wieżowce, parki rozrywki, galerie handlowe. Wszystko, co kojarzy się z luksusem i wydawaniem pieniędzy. Jednak nie warto szufladkować tego miasta wyłącznie w taki sposób. Opowiadała nam o tym Karolina, autorka bloga Góralka na walizkach, która od kilku lat mieszka właśnie tam, w mieście pustyni.

 

 

Owszem, mamy ogrom luksusowych hoteli, ale są też hotele na normalną kieszeń. Uwielbiam fakt, ze jest tutaj taki mix kulturowy i wszyscy żyją ze sobą w zgodzie i poszanowaniu. Naprawdę kiedyś myślałam, że Dubaj to tylko sklepy, a jest ogrom pięknych, lokalnych miejsc, gdzie można poznać tutejszą kulturę i nie tylko tutejszą.

Tutaj jest dosłownie wszystko, możemy nawet pojeździć na nartach, Tak, jak już wcześniej wspomniałam, w tym miejscu nie można się nudzić i uwielbiam to, że jest tutaj tyle możliwości. Fakt, w Dubaju nie można się nudzić, mamy tu ogrom rozrywek, sama nie nadążam w odkrywaniu wszystkiego, wciąż też otwiera się coś nowego. Czym Dubaj mnie zaskoczył? No właśnie tą różnorodnością, otwartością, i że może być na każdą kieszeń! Dubaj to nie tylko luksus, bogactwo, co staram się przekazać w swoich social mediach.

Początkowo Dubaj był małą, rybacką wioską. Boom budowlany, który uczynił to miasto oszałamiającą metropolią nastąpił dopiero w latach 1995 -2006. To właśnie tutaj znajduje się największe centrum handlowe świata o powierzchni 470 tysięcy metrów kwadratowych. Zobaczycie tu również budynek Burj Khalifa, który liczy sobie aż… 829 metrów!

 

Dubaj. Miasto pustyni Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!