"Drogi śmierci" | TOP 8 Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

„Drogi śmierci” | TOP 8

Można skakać na bungee, można uprawiać wszelkie sporty ekstremalne, można ryzykować, bo adrenalina uzależnia o wiele bardziej niż sobie wyobrażacie. Podróże temu sprzyjają. Są miejsca na świecie, które podniosą ciśnienie, zacisną dłonie na kierownicy, aż kłykcie zrobią się białe. Do tego szczękościsk murowany. Przedstawiamy nasze TOP 8 najniebezpieczniejszych dróg na świecie!

#1 FAIRY MEADOWS ROAD, PAKISTAN

Droga w Pakistanie, wokół szczytu Nanga Parbat. Wąska, wyboista. 10 kilometrów udręki. Raj dla turystów, ale śmiertelne zagrożenie dla tych, którzy lubią wykazać się brawurą. Czyli co, jedziemy tam?

 

 

#2 HALSEMA HIGHWAY, FILIPINY

Dla tych, co narzekają na autostrady. Ta ciągnie się przez 150 mil i jeży włos na głowie. Osunięcia ziemi to tutaj norma, więc trudno zaplanować podróż. I trudno przewidzieć, ile dokładnie może zająć. Ale w myśl filipińskiego czasu, a więc podchodzenia do wszystkiego na luzie, to chyba żadna różnica?

 

 

#3 STELVIO PASS, WŁOCHY

Droga w Alpach. 48 zakrętów, a każdy mrozi krew w żyłach. Właśnie dlatego droga jest zamknięta dla ruchu. Tylko raz w roku odbywa się tam wyścig kolarski.

 

 

#4 JAMES DALTON HIGHWAY, ALASKA

Piękna Alaska ma swoje za uszami. Trasa taką drogą do łatwych nienależny, choć widoki rekompensują cały trud. 667 kilometrów drogi, która rozpoczyna się w Elliott Highway, na północ od Fairbanks, a kończy na Deadhorse.

 

 

#5 NORTH YUNGAS ROAD, BOLIWIA

Nazywają ją ?drogą śmierci?. W roku 2015 trafiła do dziesiątki najniebezpieczniejszych dróg świata, bo rocznie ginie na niej kilkaset osób? Bardzo wąski pas i warunki atmosferyczne czynią z tej trasy coś więcej niż wyzwanie.

 

 

#6 SYBERIA

Drogi syberyjskie to niejednokrotnie wielka przeprawa i wyzwanie. Nie ma jednak rzeczy niemożliwych, co wielokrotnie udowadnialiśmy.

 

 

#7 THE KARAKORAM HIGHWAY, PAKISTAN

Prawie 5 000 kilometrów wysokości i 1 287,4752 kilometrów trasy. Zdecydowanie, pakistańskie drogi potrafią zmęczyć, a ta zaliczana jest do jednej z najniebezpieczniejszych na całym globie. To może zabrzmieć surrealistycznie, ale nie tylko sama trasa stanowi piekło. Podróżni są czasem atakowani przez dzikie zwierzęta.

 

 

#8 GUOLIANG TUNNEL ROAD, CHINY

Tunel znajdujący się w prowincji Henan w Chinach. Mała wioska Guoliang znajduje się na szczycie góry. Kierowcy zmuszeni są do wolnej jazdy, choć to nie zawsze gwarantuje bezpieczeństwo.

 

"Drogi śmierci" | TOP 8 Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com