Droga Mleczna nad Australią Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Droga Mleczna nad Australią

Nocne niebo nad Australią, właśnie teraz, prezentuje się zjawiskowo. To naprawdę moment, w którym można położyć się na ziemi i podziwiać magiczny spektakl. Najlepiej w tak zwanym rezerwacie ciemnego nieba, gdzie w promieniu wielu kilometrów nie ma żadnego źródła sztucznego światła.

Gdzie podziwiać Drogę Mleczną w Australii?

W Australii nadal trwa zima. Dla miłośników obserwacji nocnego nieba to idealny czas, by sfotografować Drogę Mleczną. Można wybrać się na camping i całe noce spędzać na tropieniu gwiazd.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez @row_an_james

Pierwszy rezerwat ciemnego nieba powstał w południowej Australii, w dorzeczu rzeki Murray i obejmuje łącznie aż 3 tys. kilometrów kwadratowych. W jego centralnej części znajduje się obszar ściśle chroniony, gdzie nie znajdziemy żadnych budynków, a jedynie szlaki turystyczne. To sprawia, że Droga Mleczna, czyli 400 mld gwiazd, może tu rozbłysnąć w pełni. Nie jest to jednak jedyna miejscówka, by podziwiać to oszałamiające zjawisko.

 

 

Drogę Mleczną zobaczycie w obserwatorium w Sydney, gdzie można ją podziwiać przez trzy teleskopy. Obserwatorium organizuje zarówno dzienne, jak i nocne wycieczki.

Drogę Mleczną możecie również podpatrywać w odludnych, dzikich miejscówkach, których w Australii nie brakuje. Rozgwieżdżone niebo czeka na was w Parku Narodowym Karijin, Parku Narodowym Bouddi, w południowej Tasmanii, czy Parku Narodowym Girraween.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Ocean | Travel | Underwater (@naomirosephoto)

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Reuben Nutt (@reubennutt)

Droga Mleczna i Aborygeni

Droga Mleczna pełni ważną rolę w kulturze rdzennych mieszkańców Australii. Pojawia się w wielu legendach, jedna z nich opowiada o Drodze Mlecznej, jako o kajaku należącym do Boga Stworzyciela Nurrunderi. Inna legenda mówi o mężczyznach z plemienia Muludaianiniów, którzy zdradzali swoje żony. Zazdrośni członkowie plemienia zaatakowali ich w lesie, a krwawa rzeź tak bardzo wszystkich zawstydziła, że po tym haniebnym wydarzeniu wszyscy członkowie społeczności postanowili zamieszkać na niebie, tworząc Drogę Mleczną.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Gosia & Jarek (@ms.krata)

Droga Mleczna nad Australią Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!