Dotknij zabytku i zapłać Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Dotknij zabytku i zapłać

Czasem można prosić o pomoc w utrzymaniu zabytku. Nie nachalną i bardzo pomysłową. To się może sprawdzić, bo dobre pomysły są zawsze w cenie. W Chester, mieście założonym przez Rzymian, na zabytkowych murach zainstalowano właśnie bezdotykowe punkty płatności, dzięki którym turyści mogą dorzucić swoją cegiełkę w utrzymaniu budowli.

Miasteczko Chester, położone w Wielkiej Brytanii, słynie z katedry i średniowiecznego zamku, a także kamiennego mostu i murów obronnych. Najważniejszym zabytkiem są jednak ruiny rzymskiego amfiteatru. To właśnie tam zainstalowano płatniki, a turyści są proszeni, aby przekazać dwa funty podczas wizyty. Można zapłacić więcej – wszystko zależy od hojności…

A post shared by Tatiana (@tanpatrik) on

Na razie czytniki zamontowano na trzymiesięczny okres próbny. Władze miasta mają nadzieję, że się sprawdzą, bo koszty utrzymania zabytków są spore, z kolei ruiny amfiteatru to atrakcja, która przyciąga rzesze odwiedzających.

King Charles Tower – Chester

A post shared by Blog: theraceforthecafe.com (@tony_rees123) on

Pod koniec „eksperymentu” zarówno mieszkańcy, jak i turyści zostaną poproszeni o opinię na temat takiej dobrowolnej formy wsparcia dla miasta. Dlaczego nie? Zabytki tego świata niszczeją na naszych oczach, jak na przykład Wielki Mur. Ratujmy je!

Dotknij zabytku i zapłać Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com