Dostrzeż możliwości Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Dostrzeż możliwości

Niedawno mój przyjaciel stracił częściowo wzrok. Nie widzi na jedno oko. ?Muszę się nauczyć z tym żyć? – mówi. Boi się. Załamuje się. Jednak jest w pełni samodzielny. Może wszystko. Z kolei Dan Berlin nie widzi zupełnie, a pomimo tego biega. Jest sportowcem. Nie on jedyny, ale? tylko Dan pokonał jako pierwszy 26 milowy trial do położonego na wysokości 2090-2400 m n.p.m Machu Picchu.

Dan to Amerykanin. Ma 45 lat i wiarę, która przenosi góry. Ma też wokół siebie ludzi, którzy pomagają mu zdobywać owe góry. Bez nich nie udałoby mu się pobić absolutnego rekordu. Trasa, którą on pokonał zajmuje zazwyczaj cztery dni. On poradził sobie w? 13 godzin.

Charles Scott, jeden z przewodników Dana śmieje się, mówiąc:

Stosowaliśmy taką starą technikę, że z której strony Dqan by się potknął, mógł złapać i oprzeć się o kogoś z nas. To taka technika, która działa zarówno w przypadku budynków, jak i ludzi. /źródło: denverpost.com/

Asekurowany przez innych doświadczonych biegaczy i przewodników, Dan dokonał niemożliwego, dając nadzieję, że nie ma rzeczy niemożliwych. Media społecznościowe wypełniły się na chwilę mocnym przekazem.

 

dm1

Niewidomy biegacz nie pierwszy raz mierzy się z wyzwaniem. I wydaje się, że bawi się przy tym świetnie, zupełnie, jakby utracony kilkanaście lat temu wzrok nie był żadną przeszkodą.

 

W nowym przedsięwzięciu Dana wsparła firma Travel Intrepid, która załatwiła niezbędne pozwolenia, aby móc dostać się na trasę. Dan także nie biegł na próżno. Zrobił to dla fundacji Blind Institute of Technology Denver, walczącą o zmniejszenie bezrobocia wśród osób niewidomych.

 

dm2
Dostrzeż możliwości Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com