Dostać za darmo Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Dostać za darmo

Czy w życiu coś jest za darmo? Podobno nie. A jeżeli już ktoś coś daje, nie chcąc nic w zamian ? nabieramy podejrzeń. Nie tak działa współczesny świat. Nie tego oczekujemy, bo branie jest trudne, a długi wdzięczności – nieprzyjemne. A jednak, Ashiq Ali, pakistański mechanik oferuje darmową pomoc. Od 10 lat wozi po ulicach ludzi, których po prostu nie stać na płatny transport.

pak1

Motocyklowa przejażdżka? Tak. Ashiq znajdzie cię, kiedy jesteś w potrzebie i powie:

Hej, podrzucić cię?

Tak po prostu, za darmo. Dlaczego? Jego odpowiedź jest najprostsza na świecie:

Pomaganie innym czyni mnie szczęśliwym. Może pomodlą się za mnie. To przynosi mi ukojenie. Spokój w sercu.

I tak różni ludzie mkną po pakistańskich ulicach. Wdzięczni, zdziwieni, mile zaskoczeni. Ashiq ma wsparcie – razem z nim jeździ jego przyjaciel, Mohammad Zafar.

To bardzo ludzkie i tak nieskomplikowane, że aż niewiarygodne. A jednak, takie dobro istnieje i chyba warto pojechać do Pakistanu, żeby je spotkać.

Jeżeli sami macie ochotę poznać Pakistan, dobra wiadomość jest taka, że kraj właśnie złagodził politykę wizową. Wielka Brytania, Malezja, Chiny, Turcja i Zjednoczone Emiraty Arabskie mogą już ubiegać się o wizę online, a pozostałe będą dołączały sukcesywnie. Oprócz tego goście z 50 krajów mogą również otrzymać wizę natychmiast po przyjeździe.

pin

Dostać za darmo Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com