Dookoła świata Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Dookoła świata

Ekskluzywny rejs, a w planie siedem kontynentów, ponad trzydzieści krajów. Coś takiego po raz pierwszy będzie możliwe za dwa lata.

140-dniową wyprawę wprowadzi do swojej oferty w 2020 roku firma Silversea z siedzibą w Monako. Ich luksusowy statek – mogący pomieścić prawie czterystu pasażerów „Silver Whisper” – wypłynie z portu Fort Lauderdale na Florydzie. Kierunek: Karaiby.

Potem rejs wzdłuż wybrzeży Ameryki Południowej, aż do Przylądka Horn i Półwyspu Antarktycznego, czyli najbardziej na północ wysuniętego kawałka Antarktydy, wystającego poza koło podbiegunowe. Dalej, archipelag Ziemi Ognistej i chilijskie fiordy, później Polinezja Francuska: Bora-Bora, Papeete, Vanuatu. Stamtąd do Australii, a następnie Indonezja, Singapur i Tajlandia. W planie są też wizyty na Sri Lance i w Mumbaju, skąd Silver Whisper popłynie w stronę Morza Czerwonego i Kanału Sueskiego, docierają w ten sposób w pobliże Europy. Pasażerowie będą mieli więc okazję odwiedzić Francję, Hiszpanię i Portugalię, napić się guinessa w Dublinie i zobaczyć kolejne fiordy, tym razem norweskie. Koniec wycieczki w Amsterdamie.

Brzmi nieźle, prawda? Tylko ta cena – ćwierć miliona złotych od osoby…

Dookoła świata Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.