Dominikana na co dzień Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Dominikana na co dzień

Kiedy nasz przyjaciel zostaje wyróżniony na Dominikanie w szczególny sposób, musimy wam o tym opowiedzieć! Na starówce Zona Colonial w Santo Domingo otwarto właśnie wystawę zdjęć ?Everyday Dominican Republic ? Miradas Cotidianas?. Wśród zaproszonych artystów znalazł się Marcin Wesoły ? podróżnik, pisarz, chyba największy miłośnik Dominikany w Europie.

Marcin nie może w to uwierzyć, my uważamy, że nie to sprawa oczywista. Przecież on oddał temu krajowi swoją duszę!

Wyboru dokonali znani fotografowie, m.in. Orlando Barría, który współpracuje ze światowymi agencjami informacyjnymi, jak EFE, czy AFP. Wszyscy biorą również udziałw akcji na Instagramie Everyday Dominican Republic.

I tak do końca lipca będzie można podziwiać wystawę, a wśród niej zdjęcia Polaka, który śni o Dominikanie w dzień i w nocy. Genialne zdjęcia, piękna idea, a przede wszystkim ? cudna stolica Dominikany. Marcin napisał do organizatorów kilka słów:

Przyglądam się Dominikanie od ponad 10 lat. Pochodzę z Polski. Większość moich rodaków przyjeżdża do tego kraju i zakochuje się w nim od razu. Tylko, że swoje wakacje spędza tam głównie w resortach all inclusive.
Jednak, prawdziwa Dominikana jest gdzie indziej. Chciałem jej poszukać. Taką czułem potrzebę od samego początku. I odnalazłem tę prawdziwość: w życiu codziennym Dominikańczyków, w spojrzeniach ludzi, w ich prostych, lecz pełnych treści historiach.
Zresztą, uważam, że taki jest głębszy sens podróżowania ? skracanie dystansu, przede wszystkim tego między ludźmi.
Jestem dumny i szczęśliwy, że ?moje dominikańskie spojrzenie? zostało zauważone. Że Polak mógł się znaleźć w gronie pełnych profesjonalizmu i pasji ? fotografów, portretujących dzień po dniu ten niemożliwy kraj ? Republikę Dominikańską.

Dominikana na co dzień Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!