Dom Historii Europejskiej Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Dom Historii Europejskiej

Doczekaliśmy się w naszych czasach Domu Historii Europejskie! Nowoczesne, interaktywne muzeum ukazujące międzynarodowy obraz Europy na przestrzeni dziejów. W zeszłą sobotę otwarto jego drzwi dla zwiedzających.

Muzeum powstało z inicjatywy parlamentu europejskiego, a pierwszy pomysł pojawił się już w 2007 roku! Zlokalizowano je w budynku Estemana (kiedyś miała tu być klinika dentystyczna).

4000 metrów kwadratowych ma pomieścić około 300 eksponatów z całej Europy. Znajdziemy tu wystawy stałe i czasowe, a wszystko w nowoczesnym stylu. Nie zabraknie eksponatów z średniowiecza (starych map, rzeźb), ale też dokumentów z historii najnowszej, na przykład papieru do głosowania, pochodzącego z referendum brytyjskiego członkostwa w UE w 2016 roku.

To jednak nie wszystko. Dom Historii Europejskiej to także spotkania, konferencje, warsztaty, wydarzenia kulturalne. To miejsce ma żyć i jednoczyć ludzi!

Dom Historii Europejskiej otwarty jest od 13.00 do 18.00 w poniedziałek, od 9.00 do 18.00 od wtorku od piątku i od 10.00 do 18.00 w weekendy. Wejście do muzeum jest bezpłatne. Budowano je łącznie 10 lat, a łączny koszt wyniósł około 55,4 miliona euro.

Dom Historii Europejskiej Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com