Dlaczego warto odwiedzić Szkocję? Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Dlaczego warto odwiedzić Szkocję?

Szkocja to idealne miejsce dla miłośników trekkingu i zachwycających widoków. Dzika przyroda, architektura, zabytki, rozległe tereny dające poczucie wolności… Podamy wam dzisiaj zaledwie kilka, z setek powodów, dla których warto odwiedzić ten niezwykły kraj.

#1 Krajobrazy

Surowe, jak na Islandii, łapiące za serce i malownicze, jak w Gruzji. I jednocześnie unikalne, bo Szkocja jest niepowtarzalna. Piechotą można ją przemierzać całym tygodniami (szlaki piesze są naprawdę spektakularne), ale okazji do innych atrakcji nie będzie brakowało. Może spływy kajakowe, wspinaczki, kolarstwo górskie? O każdej porze roku jest tu po prostu malowniczo.

#2 Mało turystów

To dodatek do punktu pierwszego. Szkocja zapewnia możliwość bycia przy sobie. Nawet w sezonie nie będziecie się tu potykać o innych podróżników, każdy może dostać kawałek Szkocji „na własność“. Na chwilę, ale zawsze! Oczywiście w szkockich miastach będzie nieco tłoczniej, ale im dalej na północ, tym spokojniej i ciszej.

#3 Zamki

Szkockie zamczyska to wielka gratka nawet dla tych, którzy zamków nie lubią. One po prostu są tak malownicze i ciekawe, że po prostu każdy chce do nich zajrzeć. Jeśli zaś historia to wasz konik, pojedźcie do Cairngorms Park, gdzie wytyczono specjalny „Castle Trail”.

#4 Zwierzęta

Miłośnicy przyrody będą mieli okazję wypatrzyć jelenie, maskonury, wieloryby, delfiny czy foki. Oczywiście tak unikalne gatunki zamieszkują wyspy i nieco bardziej odległe tereny, ale warto poświęcić czas i podążyć ich szlakiem. Po inspiracje zajrzyjcie TUTAJ

#5 Miasteczka

Szkocka architektura jest dostojna, elegancka, ma ducha czasu. Urokliwe miasteczka pełne są zabytkowych budynków, które skrywają masę tajemnic i opowieści. Jeżeli więc przepastne tereny nie są dla was pociągające – szlak miejski będzie równie atrakcyjny!

Dlaczego warto odwiedzić Szkocję? Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!