Dlaczego warto odwiedzić Armenię? Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Dlaczego warto odwiedzić Armenię?

Armenia to kraj, któremu warto poświęcić czas. Dlaczego? Jej niepozorność i bogactwo zaskakuje. Słynie nie tylko z bogatej historii i krajobrazów, ale też ze smaków. Kuchnia jest tu naprawdę wyjątkowym połączeniem tradycji lokalnych, lewantyńskich i europejskich. Stolica, czyli Erywań, nazywana jest „Paryżem Wschodu” ze względu na wspaniałą architekturę oraz mnóstwo urokliwych knajp i restauracji. I dlaczego jeszcze warto wybrać się tam w maju 2022? [zapisz się] Zostawiamy kilka konkretnych powodów.

Zachwycające góry

Kochacie górskie klimaty? W takim razie Armenia jest dla was stworzona! Aż 40% tego kraju jest położna na wysokości powyżej 2000 tys. m n.p.m. Krajobrazy są jednak zróżnicowane, a każdy widok zapiera dech w piersiach.

Smaki

Pisaliśmy we wstępie o armeńskich smakach. Rzeczywiście, są wyjątkowe. Zjecie tu treściwie, smacznie, czasem tłusto, ale każdy znajdzie coś dla siebie. O tym, jakie kulinarne wrażenia na was czekają pisaliśmy TUTAJ.

Smaki Armenii

Nie sposób pominąć oczywiście wina – sztuka tworzenia szlachetnych trunków liczy sobie w Armenii 6 tysięcy lat(!). Oczywiście odwiedzimy jedną z winnic, by zobaczyć to dobro na własne oczy.

Zabytki

Kamienne budowle w Armenii pochodzą nawet z VII wieku! Miłośnicy średniowiecznych budowli – ten kraj będzie spełnieniem waszych marzeń. Zabytków jest tu tyle, że można zwiedzać je ładnych parę tygodni. Na naszej trasie znajdziemy same perełki, między innymi armeńskie chaczkary – rzeźbione w kamieniu, oryginalnie zdobione tablice grobowe, kompleks Tatew, klasztor Norawank, świątynia Matki Bożej i wiele innych!

Armenia ??

Zachwycająca przyroda

Armenia potrafi zaskoczyć swoją różnorodnością, bo występuje tu aż pięć stref klimatyczno-roślinnych. Nie brakuje lasów, ale też terenów półpustynnych. Bioróżnorodność jest naprawdę zaskakująca: na 1 km przypada 100 gatunków.

Zamiłowanie do tradycji

Rdzenni mieszkańcy Armenii kochają swoją kulturą i chętnie dzielą się nią z podróżnikami. Warto wspomnieć chociażby o tradycyjnym wyrobie chleba. Sztuka wypiekania lawaszu jest naprawdę imponująca, zobaczcie TUTAJ!

Armenia: lawasz, chleb codzienności

Dlaczego warto odwiedzić Armenię? Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!