DiCaprio w słusznej sprawie Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

DiCaprio w słusznej sprawie

Leonardo DiCaprio w służbie ekologii – to brzmi dobrze. Już teraz możemy napisać o nim: zdobywca Oscara. Nagrody nagrodami, ale liczy się to, co artysta może zdziałać, korzystając ze sławy i możliwości. Jego podróż do Indonezji odbiło się szerokim echem. Leonardo wspiera ekologów w walce z kłusownictwem!

Osobiście i z zaangażowaniem. Podróż do Indonezji wcale nie była przypadkowa. DiCaprio jest żarliwym obrońcą dzikich zwierząt. W samym sercu Parku Narodowego Leuser na Sumatrze stanął więc w pełni świadomie.

Działalność aktora nie jest powszechnie znana: on sam patronuje Leonardo DiCaprio Foundation, która został stworzona, aby chronić cały ekosystem, a zwłaszcza gatunki zagrożone wyginięciem.

The lowland #rainforest of the Leuser Ecosystem are considered the world’s best remaining habitat for the critically endangered Sumatran #elephant. In these forests, ancient elephant migratory paths are still used by some of the last #wild herds of Sumatran elephants. But the expansion of Palm Oil plantations is fragmenting the #forest and cutting off key elephant migratory corridors, making it more difficult for elephant families to find adequate sources of food and water. The Leonardo DiCaprio Foundation is supporting local partners to establish a mega-fauna sanctuary in the Leuser Ecosystem, last place on Earth where Sumatran orangutans, tigers, rhinos and elephants coexist in the wild. Click the link in the bio to stand with @haka_sumatra as they fight to protect the Leuser Ecosystem. #SaveLeuserEcosystem #Indonesia

A post shared by Leonardo DiCaprio (@leonardodicaprio) on

Walka z kłusownictwem, o której wielokrotnie pisaliśmy na goforworld.com to walka z wiatrakami. Ale każdy gest, szczególnie ze strony kogoś tak znanego i znaczącego, ma szansę uratować niejedno istnienie.

DiCaprio w słusznej sprawie Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com