Deszcz meteorów Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Deszcz meteorów

Deszcz meteorów to niesamowite zjawisko, które przyciąga ludzi w różne miejsca świata. Bardzo odległe! Podziwiać spektakl na niebie, siedząc na przykład pod Uluru, to dopiero przeżycie! W ten weekend mieszańcy południowej półkuli zobaczą mnóstwo spadających gwiazd, bo Ziemia przejdzie przez gęsty szlak komety Halleya.

Szczyt roju meteorów Eta Aquaridów brzmi zagadkowo, ale mówiąc najprościej: to po prostu deszcz meteorów. Można go podziwiać co roku, pomiędzy 19 kwietnia do 28 maja.


W najbliższą sobotę około czterdziestu spadających gwiazd na godzinę (brzmi bajkowo, prawda?) będzie można zobaczyć m.in. w Australii i innych częściach półkuli południowej. Na półkuli północnej mieszkańcy będą podziwiać pomiędzy dziesięć a piętnaście meteorów na godzinę, a do obserwacji przyda się naprawdę ciemne niebo. Trzeba będzie wyjechać poza miasto.


W Polsce deszcz Eta Aquaridów można było podziwiać 6 maja. Jednak widowisko, jakie pojawi się na niebie m.in. W Australii, Kenii, Ekwadorze lub Indonezji na pewno wywoła większe emocje.


Jeżeli znajdujecie się właśnie na Terenie Australii lub innych wymienionych wyżej miejsc, wyjedźcie koniecznie poza miasto, weźcie ze sobą prowiant i uzbrójcie się w cierpliwość! Nagroda będzie wspaniała.

Deszcz meteorów Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com