Dawny Dubaj Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Dawny Dubaj

Największe miasto Zjednoczonych Emiratów Arabskich chce pokazać, że jego atrakcje nie kończą się na drapaczach chmur. Ma ono też historię i tradycje.

Dubaj rozkwitł i rozrósł się w ostatnich dekadach, ale już dawno temu ludzie mieszkali na tutejszym wybrzeżu. Byli to poławiacze pereł, rybacy, kupcy i to nie tylko arabskiego pochodzenia, ale też Hindusi i Afrykanie. Ich tradycyjne domy, zbudowane z koralowców, wciąż stoją w historycznej dzielnicy Al Seef, która przechodzi obecnie gruntowną renowację.

Pierwszą część zabytkowego wybrzeża otwarto już dla turystów. Choć nie brak tu pamiątek po odległych czasach, nie jest to muzeum czy skansen. Przeciwnie, zaroiło się od restauracji i kawiarni, hoteli i przystani jachtowych – to w końcu Dubaj!

W przyszłym roku lokali pojawi się jeszcze więcej, a jednocześnie wracać mają na Al Seef dawne arabskie bazary z ręcznymi wyrobami lokalnych rzemieślników. Efektem końcowym będzie zaś aż dwukilometrowy pas wybrzeża, stanowiący nowe centrum turystyczne, który połączy dubajską tradycję z nowoczesnością.

Post udostępniony przez Will (@willtrobb)

Dawny Dubaj Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.