Dania z gwiazdką Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Dania z gwiazdką

Podróżując z niewielkim budżetem nie trzeba wcale rezygnować z najlepszego jedzenia. Udowadnia to indonezyjski serwis turystyczny Traveloka, tworząc listę miejsc, w których najtaniej skosztować można potraw wyróżnionych gwiazdką Michelin. Jak łatwo zgadnąć, całą czołówkę tego rankingu znajdziemy w Azji.

Numerem jeden jest słynny uliczny lokal w Singapurze: Liao Fan Hong Kong Soya Sauce Chicken Rice & Noodle. Tutaj zjemy już za 8 złotych!

14 złotych będzie kosztować nas posiłek w Tim Ho Wan. Ten hongkoński bar, słynący z przekąsek dim sum, dzięki gwiazdce Michelin stał się fundamentem międzynarodowej franczyzy.

Hamo w Seulu specjalizuje się w daniach charakterystycznych dla południowego krańca półwyspu. Takich jak bibimbap, czyli ryż z warzywami, wołowiną i jajkiem, przyprawiony pastą z papryczek chili. Tutaj wystarczy nam 26 złotych.

Chugokusai S. Sawada znajdziemy w Osace, jednak lokal ten specjalizuje się w kuchni kantońskiej. Cena za posiłek: 36 złotych.

Na koniec wspomnijmy jeszcze o Jay Fai w Bangkoku. Lokalne specjalności w rodzaju krabowego curry kosztują od 45 złotych.

Dania z gwiazdką Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.