Czytanie wymaga królewskich warunków Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Czytanie wymaga królewskich warunków

Czytanie i wertowanie książek, zwłaszcza tych starszych, najcenniejszych, wymaga godnego miejsca. Współczesne biblioteki to istne perły architektury, ale wystarczy rzut oka na tę biblioteczną salę, by zrozumieć czar dawnych lat? Kilka miesięcy temu otwarto czytelnię Rose Reading Room, należącą do Biblioteki Publicznej w Nowym Jorku. Jej widok po prostu zachwyca!

Sala różana, która obecnie tak bardzo cieszy moli książkowych, długo czekała na swoją ?premierę?. Remont trwał dwa lata i władze biblioteki mają nadzieję, że to już ostatni w ciągu najbliższy lat. Zaledwie w 1998 na renowację tej samej czytelni wydano 15 milionów dolarów.

Przepiękną salę znajdziemy przy 42 ulicy i 5 Alei na Manhattanie. Co zmieniło się po renowacji? Przede wszystkim można tam bez problemu uzyskać dostęp do wszelkich publikacji. Czytelnia posiada Wi-Fi, a także nowoczesny system biblioteczny, który dla pracowników naukowych jest znaczącym ułatwieniem.

Oczywiście tynki zostały wzmocnione, a także przywrócono im dawną świetność.

Po raz pierwszy Rose Reading Room zamknięto, gdy w maju 2014 roku z ozdobnych sufitów zaczął osypywać się tynk. Malowidła ścienne wymagały, aby należycie je zabezpieczyć, nie tylko ze względu na swoją zabytkową wartość, ale również dla bezpieczeństwa użytkowników.

Jak wiele pracy wymagała tak skomplikowana renowacja ? zobaczcie sami!

Czytanie wymaga królewskich warunków Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com