Czy 2021 będzie rokiem podróży? Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Czy 2021 będzie rokiem podróży?

Wkroczyliśmy w 2021 rok pełni nadziei w to, że już niebawem będziemy mogli znów podróżować. Dokąd? Na jakich warunkach? Światowi eksperci także się nad tym zastanawiają. Zebraliśmy dla was ich opinie, abyście mogli śmielej snuć plany i przyjrzeć się sytuacji, bogatsi o nową wiedzę. Oto nasze Q&A.

#1 Dokąd polecimy w 2021?

Ten artykuł powstaje na początku 2021 roku, dlatego wciąż mamy na ten temat mało informacji. Wiemy, że wiele krajów deklaruje otwarcie granic wiosną – być może wówczas będziemy mogli polecieć chociażby do naszej ulubionej Japonii.

#2 Co z lotami?

Pandemia spowodowała znaczący wzrost zainteresowania prywatnymi liniami lotniczymi. Pisaliśmy na ten temat wiosną ubiegłego roku [przeczytaj]. Doświadczony pikot i właściciel firmy SharedCharter ułatwia prywatnym przewoźnikom znajdowanie klientów.

Wirus sprawił, że ludzie mogą nie chcieć już siedzieć z 200 innymi pasażerami na pokładzie samolotu, albo tłoczyć się na lotnisku. (…) Korzyści z lotu czarterowego zaczynają się już w chwili startu.

W USA łącznie jest aż 12 000 lotnisk, które obsługują właśnie prywatnych przewoźników. To ogromna wygoda dla podróżujących – koniec ze staniem w kolejkach, tłumem, procedurami. A koszty? Coraz więcej osób jest w stanie zapłacić więcej za wygodę.

Luksusowo w czasach zarazy

Co do samego bezpieczeństwa – w artykule obaliliśmy mit, że w samolocie łatwo się zarazić. Przeczytajcie, dlaczego.

W samolocie ryzyko zarażenia jest znikome. Dlaczego?

Komercyjne linie lotnicze zaczną odżywać w okolicach lata, ale powrotu do dawnych standardów nie należy spodziewać się w tym roku.

#3 Co będziemy robić w podróży?

W 2021 dużą popularność mają zyskać luksusowe kurorty uzdrowiskowe. Simon Marxer, właściciel unikalnego SPA Miraval (zdjęcia) uważa, że podróżnicy będą chcieli zadbać o swoje ciało i umysł. Właśnie dlatego cała branża Wellnes&SPA będzie miała szansę odrobić straty. Odwiedzający postawią na jakość, bogatą ofertę i oczywiście ciekawą lokalizację.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Miraval Resorts (@miravalresorts)

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Miraval Resorts (@miravalresorts)

#4 Czy hotele znów wrócą do łask?

To będzie zdecydowanie rok kwater prywatnych. Katinka Friis, menadżerka Visit Denmark (narodowej organizacji turystycznej Danii) już teraz widzi, jak wiele osób pyta właśnie o takie rozwiązanie. I nie chodzi tu wyłącznie o poczucie bezpieczeństwa.

Kwatery prywatne w czasie pandemii

Zakwaterowanie w pojedynczej rezydencji dodaje do wrażeń z podróży poczucie ekskluzywności – podkreśla Friis. Możemy zamieszkać na łodzi, na drzewie, lub w chatce na zboczu skały. To już samo w sobie jest przygodą.

Covid-19 | Jak zachować bezpieczeństwo w hotelach?

Warto jednak pamiętać, że branża hotelowa również potrzebuje wsparcia. W feralnym 2020 roku przychody spadły aż o 38,9%. Ponieważ hotele będą chciały na powrót przyciągnąć gości, ceny bardzo spadną. Dla branży B2B oznacza to możliwość zawarcia nowych, korzystnych umów.

#5 Czy będziemy wspierać lokalne inicjatywy?

Zdecydowanie tak! Nie chodzi wyłącznie o nasze własne podwórko, ale również niewielkie, prywatne biznesy, rozsiane po całym świecie. Bliższy kontakt z właścicielem, bardziej kameralna lokalizacja, swojskie jedzenie – podróżnicy docenią to jeszcze mocniej.

#6 Czy 2021 będzie rokiem podróży?

Maria Moraitakis, przedstawicielka ds. Komunikacji w Delta uważa, że przebudzenie nastąpi dopiero w sezonie letnim. Gdy granice się otworzą, ludzie szybko zaczną wracać do podróży samolotami, wybierając te destynacje, które wydadzą im się bezpieczne. Zwłaszcza, że wszyscy tęsknimy za urlopem poza granicami własnego kraju.

Gdzie pojechać po pandemii?

Jednak nie wszyscy specjaliści są optymistycznie nastawieni. Najnowszy raport Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Lotniczych (IATA) sugeruje, że miną lata, zanim branża podróży lotniczych wróci do dawnej świetności. Straty uda się częściowo odrobić najwcześniej w 2023 roku.

#7 Jak zmieniło się nasze podejście do podróżowania?

Według raportu Booking.com – 53% ankietowanych przez nich osób deklaruje, że marzy o podróżach jeszcze bardziej niż kiedyś. Oprócz tego, z zestawienia wynika, że podróżni chcą z większą uwagą planować swoje wyprawy, szukać atrakcyjnych promocji, a w trakcie podróży przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Aż 92% ankietowanych spędza czas na poszukiwaniu inspiracji na wakacje. Pojawia się także bardzo ważna informacja:

Ponad połowa (53%) podróżujących z całego świata chce w przyszłości podróżować w sposób bardziej zrównoważony. Zwiększa się świadomość ludzi na temat wpływu ich podróży na środowisko i lokalne społeczności, także w zakresie generowania odpadów.

#8 Co z transportem publicznym?

Wypożyczalnie samochodów ucierpiały mniej niż linie lotnicze, ale i tak ceny spadną, a właściciele takich biznesów będą kłaść duży nacisk na zachowanie zasad higieny.
Niestety, COVID bardzo mocno uderzył w budżety miast, dlatego mniej będzie inwestować się w rozbudowę i modernizację transportu publicznego: metra, autobusów, sieci kolejowych.

#9 Co pomoże odbudować zaufanie podróżnych?

Nowoczesne technologie: sposoby na bookowanie lotów i hoteli na jak najbardziej przejrzystych zasadach. Wciąż będziemy czuć, że lepiej ograniczać styczność, więc wszystko, co da się załatwić online, będzie mile widziane.

Podróżuj lepiej. Co zmieni się po pandemii?

#10 Co dalej z goforworld.com?

Nie poddajemy się! Gdy tylko granice zaczną się otwierać, wrócimy do was nowymi planami podróży. Na pewno polecimy na Islandię, do Gruzji, na Alaskę, Chile, Ekwadoru i Australii. Postaramy się również zaproponować jakieś całkowicie nowe pomysły – może jakaś wyprawa w obrębie naszego rodzinnego kraju? Koniecznie zaglądajcie do zakładki https://www.goforworld.com/podroze/.

Dlaczego powinniśmy wrócić do podróży?

Źródła:

https://www.veranda.com/travel/a34634977/2021-travel-trends/

https://www.traveller.com.au/what-will-2021-look-like-for-travel-h1ss85

https://www.jtbusabusinesstravel.com/2021-global-travel-forecast-what-impact-will-the-pandemic-make/

Raport Booking.com

Czy 2021 będzie rokiem podróży? Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!