Czołgi na aukcji Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Czołgi na aukcji

Zła wiadomość dla miłośników turystyki militarnej: zamykają Muzeum Czołgów w Normandii. Ale jest i wiadomość dobra: czołgi można kupić!

Otwarte trzy lata temu muzeum to największa placówka tego rodzaju w Normandii – ma nawet własne lotnisko. Trafiła tam imponująca kolekcja „pamiątek” po drugiej wojnie światowej. Nie tylko czołgi, ale również wozy opancerzone i samoloty.

Godne podziwu jest to, że udało się je doprowadzić do pełnej sprawności. Muzeum oferowało zresztą przejażdżki czołgiem po plaży, na której w czerwcu 1944 roku rozpoczęła się operacja „Overlord”, oraz loty zabytkowym samolotem.

Jednak mimo tych atrakcji placówka, która powstała z prywatnej inicjatywy, nie potrafiła na siebie zarobić. Na północnym skraju Francji nie pojawiły się tłumy miłośników turystyki militarnej.

– Myśleliśmy, że muzeum przyciągnie więcej ludzi – powiedział właściciel placówki, Stephane Nerrant. – A jednak liczba zwiedzających zamiast rosnąć, malała z czasem. Szczególnie po ostatnich atakach terrorystycznych.

Trochę szkoda. Gdybyście jednak chcieli kupić czołg, to informujemy, że licytacje odbędą się 18 września w paryskim domu aukcyjnym Artcurial.

 

Czołgi na aukcji Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.