Człowiek w kadrze Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Człowiek w kadrze

Fotografia podróżnicza to często krajobrazy. Nic dziwnego, przyroda potrafi zupełnie zniewolić zmysły, trudno o większy zachwyt niż ten nad geniuszem matki natury. Wiemy jednak, że podróż to przede wszystkim… ludzie. Zobaczcie prace fotografa, który właśnie to pokazuje na swoich zdjęciach. Twarze, postacie, żywą historię, która dzieje się tu i teraz.

Christopher Roche to kanadyjski artysta, który całe życie spędził w rozjazdach. Afrykę i Europę może nazwać drugim domem. Obecnie mieszka w Londynie, ale sporą część czasu poświęca na podróże. Zdjęcia, które z nich przywozi błyskawicznie zdobywają nagrody. Co je wyróżnia? Człowiek!

Obecnie pracuje nad projektem, w którym pokazuje ludzi z całego świata, angażujących się duchowo, nie tylko w religię, ale również tradycje. Jego portrety to wyjątkowa umiejętność zamykania emocji w kadrze.

Wystarczy spojrzeć na zdjęcia Irańczyków żyjących w Kurdystanie. Christopher fotografował ich w czasie religijnego święta. Portrety mężczyzn zdumiewają! Artysta odwiedził nie tylko te regiony – był także w Tybecie, Indiach, Etiopii. Wszędzie tropi ludzi i ich religie, pokazując różnorodność i piękno tradycji. Unikalny pomysł, wielki talent!

Człowiek w kadrze Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com